Královnou Aerodrome festivalu bude Lana Del Ray, stane se headlinerkou pátku

0
317
Lana Del Rey

Aerodrome Festival letos oznamuje headlinera páteční noci. Jedná se o jednu z největší hvězd součastnost – americkou zpěvačku Lanu Del Ray. Přidává se tak k hvězdám jako Macklemore, Wiz Khalifa, Milky Chance, The Kills či Portugal The Man.
Už bezmála padesátkrát byla Lana Del Rey nominována na nejprestižnější hudební ocenění a šestnáct nominací proměnila ve vítězství. Skladby jako Summertime Sadness, Born To Die či Video Games dodnes ovládají rozhlasový i reklamový éter. Její videoklipy mají více než 2 miliardy shlédnutí, vyprodává největší koncertní haly a dominuje hudebním festivalům. Teď svůj hlas předvede i v Panenském Týnci. Zatím potvrdila jen dvě festivalová vystoupení – na Szigetu v Maďarsku a na Aerodrome Festivalu, kde zahraje 29. června.

Tuzemští fanoušci mohli éterickou Lanu vidět jen jednou. Na jaře roku 2013 byla hostem festivalu Electronic Beats, který se odehrál v Divadle Archa a vstupenky byly vyprodány během tří hodin. V tu dobu mělo možnost jí vidět ale omezené množství fanoušků, na Aerodrome festivalu jich bude mnohem víc.

Lana Del Rey

Ten se uskuteční od 28. do 30. června na letišti v Panenském Týnci a nabídne více než 32 zahraničních umělců. Návštěvníci se kromě Lany mohou těšit i na Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Portugal.The Man, Body Count feat. Ice-T, Chvrches a mnoho dalších.

Třídenní hudební maratón nabitý hvězdami bude doplněn o bohatý doprovodný program nabízející jak různé relaxační zóny tak zábavu pro vyznavače adrenalinu. Areál bude samozřejmě vybaven kempem a nově pořadatelé nabízejí návštěvníkům dopravu z Prahy zdarma festivalovými autobusy.