Kryštof, Slza i Barbora Poláková; Žebřík rozdal celkem 28 cen

0
1035
No Name odstartovali v Plzni tour S láskou.

Plzeňské DEPO2015 se během pátečního večera proměnilo v ráj pro všechny hudební nadšence. Vyhlašovaly se zde již podruhé Žebřík Music Awards. Z nominovaných se nejčastěji radovali Kryštof, pro ocenění si přišli také Chinaski, Slza či moderátorka večera Barbora Poláková. Speciální ocenění redakce si zasloužili No Name, kteří v Plzni odstartovali své tour S láskou.

Největší úspěch na letošním předávání cen Žebřík zaznamenali Kryštof. Odnesli si první místo v kategorii skupina a album roku. Pro ceny za druhé místo si přišli i v kategorii skladba, akce roku a jejich frontman Richard Krajčo si odnesl sošku v kategorii zpěvák. Skupina na předávání nedorazila, v těchto dnech si vybírá kapelní dovolenou mezi svými vyprodanými klubovými koncerty. V kategorii skladba se radovalo z prvního místa duo Slza, videoklip Katarze si odnesl druhé místo i v kategorii videoklip roku. V tom dominovala moderátorka večera Barbora Poláková.

Objevem roku se stal Thom Artway a v kategorii zpěvačka opět uspěla Aneta Langerová. Do Plzně dorazil i Tomáš Klus, který si došel pro cenu za zpěváka. Akcí roku se staly Hrady.cz, v kategorii film zaujala Padesátka a průser roku je Ortel. Pro ceny si přišli i Chinaski, Ewa Farna, Jelen, Imodium, Mydy Rabycad, Support Lesbiens či Klára Vytisková.

Jelen a Kateřina Marie Tichá.
Jelen a Kateřina Marie Tichá.

Speciální cenu si odnesla slovenská kapela No Name, která hodinovým koncertem odstartovala své tour S láskou. Mezi dalšími vystupující byli i Tata Bojs, Jelen, Mydy Rabycad, Marpo a představila se i Barbora Poláková s kapelou. Začátek večer odstartovala zpěvačka Kateřina Marie Tichá s kapelou, ale během třetí písničky ji přerušil výpadek proudu a Kateřina se na pódia vrátila až s kapelou Jelen na konci večera.

Foto: Barbora Turková