Linkin Park si na vás brousí zoubky

0
2867

Jaké hvězdy Aerodrome festival přiveze, jsme vám odtajnili v našem článku. Ale pojďme si je připomenout ještě jednou: Linkin Park, Simple Plan, Enter Shikari, Machine Gun Kelly, Royal Republic, Mallory Knox a Counterfeit.

Nevíme, jak vy, ale my na tomhle fesťáku rozhodně nemůžeme chybět. Hlavním důvodem jsou bez diskuzí Linkin Park. Mnozí z nás na nich vyrůstali a i nadále se vrací k jejich starým flákům jako je Numb nebo třeba In the End. Návštěvou nás poctili před 10 lety a to je setsakra dlouho. Nehledě na to, že deset let zpátky byla velká část z nás ještě moc malý pívo na to, aby na jejich koncert vyrazila.

Za ty roky dost zásadně transformovali hudební styl. Tak nějak změkli. Nejspíš se poprali se svými démony, kteří je v minulosti sžírali, a kvůli kterým byla jejich hudba taková řízná. Mohli jste se s ní ztotožnit při každém srdce bolu a najít pochopení v trefných textech.

Do současné tvorby vplétají více elektroniky a sem tam i nějaký ten pop. To oprávněně nakrklo spoustu zarytých fanoušků. Ale všechno má svůj důvod. Linkin Park se prostě jenom chtěli posunout dál a vyhnout se tomu, že se stanou revivalem sebe sama.

I když je jejich hudba teď spíše odpočinková než emotivní, pořád z ní čiší jedinečnost a pestrost. Třeba skladba Good Goodbye je vysoce nakažlivá.

Chesterův legendární procítěný „screaming“ sice můžeme v nové tvorbě slyšet spíše výjimečně, ale hlas má pořád strhující. Přesvědčit se o tom můžete naživo 11. června na Aerodrome festivalu.

A pokud jste stará konzerva, co ji uspokojí jen nu metalová tvář Linkin Park, na své si taky přijdete. Kapela samozřejmě nevynechá ty největší hitovky. Ale šup! Lístky mizí neuvěřitelnou rychlostí.