Lola běží, Five O`Clock Tea a pár zbytečností v pražském Futuru

0
1262

Jedni ubrali vokály a přidali struny, druzí slibovali multižánrový večírek. Kapely Lola běží a Five O`Clock Tea spojily síly a vyrazily spolu jarní tour. Do pražského klubu Futurum s sebou přivezli i dvojici DJů Them Darned Teenagers, která nepochopitelně akci zahájila svým sotva hodinovým setem, což byla první věc, která ten večer byla tak trochu zbytečná.

Lola běží, která nastoupila v devět hodin, přijela pražské publikum přesvědčit, že nová sestava kapely je to pravé ořechové. Místo ex-zpěváka Jakuba Míchala zaujal kytarista Aleš Petržela, který kapele píše texty a ve staré sestavě spolu s baskytaristou Jakubem Jakubcem představoval druhé hlasy kapely. Sestava je sice o jeden hlas chudší, ale díky novému členovi Vítu Kopeckému o jednu kytaru bohatší. V první polovině koncertu vše klapalo překvapivě dobře i díky hostovi v podobě baskytaristova tatínka, který zazpíval píseň Dneska platím já. O kvalitě všech muzikantů není pochyb, přeci jen bylo na kapele znát, že se všemožnými způsoby (předlouhé bubenické a kytarové sólo, hraní na kytaru pomocí lahve od piva apod.) snaží zaplnit na pódiu díru po bývalém zpěvákovi, kterému k přivedení publika do varu stačilo jenom to, že vidělo, jak si hraní užívá.

Five O`Clock Tea do Prahy přivezli energickou show, hned na začátek vypálili ty největší hity jako Bestie, Slunovrat nebo Třeba se najdou a nejen podle lidí oblečených do triček s nápisem kapely bylo jasné, že mají slušnou fanouškovskou základnu. Synchronizace všech muzikantů byla přesná a nálada na koncertě nakažlivá, snad jen cover zprofanovaného singlu Umbrella od Rihanny, který zařadili na playlist, byl v jejich setu zbytečný už jen kvůli tomu, že Five O`Clock Tea mají české texty.

Podívejte se na fotoreport, který vám Culture-times.cz z akce přináší.

 

Foto: Bára Turková