Film Ma ma s Penélope Cruz nenechá diváky chladnými

0
1339
Ma ma - film o silné ženě jménem Magda.

Festival La Película si dává za cíl představit českému publiku španělskou filmovou produkci. Představuje tvůrce, kteří jsou ve španělsky mluvících zemích opravdovými hvězdami. Jedním z nich je i Julio Medem, který toužil spolupracovat s Penélope Cruz. Ta zase měla sen pracovat s Medemem. Slovo dalo slovo a vznikl tak film Ma ma, který vypráví příběh o ženě trpící rakovinou, kterou její životní strasti nesrazí na kolena, ale pomohou jí se zvednout.

Novinka herečky Penélope Cruz a režiséra Julio Medema pojednává o ženě Magdě (Penélope Cruz), kterou potká v krátké době několik životních tragédií. Magdu všechny události ale nesrazí na kolena, naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak je důležité obklopovat se svými nejbližšími – desetiletým synem i novým mužem, který jí nečekaně vstoupí do života (Luis Tosar). Drama ukazuje Magdu jako silnou a milující ženu, která i v těch nejtěžších životních chvílích umí brát život s nadhledem.

Film Ma ma představuje Penelope Cruz ve své životní roli. Její Magda má energii, sílu a životní zkušenosti. Je na ní poznat, že jí nehraje začínající mladá herečka, ale vyspělá a zralá žena, která už si lecčím prošla. Cruz je v roli Magdy uvěřitelná – věříte jí každé slovo a pohyb. Pokud ve filmu brečí, brečíte také, pokud se směje, smějete se také. Ma ma ukazuje ženskou sílu a snahu překonat všechno, co život přinese. Španělská herečka je ideální představitelkou. ,,Magda je jedna z nejkomplexnějších a nejsložitějších postav, které jsem zatím dostala. Dala mi toho opravdu hodně. V mnohých ohledech bych chtěla být jako ona, i když bych nechtěla být na jejím místě. Zažít to, co ona, je prostě příšerné. Každou matku nebo ženu, i když vlastně každého muže, ten film emočně hodně vtáhne, ale když jste matkou, ten strach, že vám někdo nebo něco vezme život a vy se nebudete moci postarat o svoje děti, to je ta největší a nejhlubší obava. Právě toto Magda prožívá. Současně jí však každý den dodává energii, motivaci pokračovat dál a věřit, že nad svou nemocí zvítězí. Zatímco s ní bojuje, podaří se jí stvořit nový život. Dokonce zvládne své dítě donosit,” popisuje herečka svou roli.

Penelope Cruz v roli Magdy ve filmu Ma ma.
Penélope Cruz v roli Magdy ve filmu Ma ma.

,,Myslím, že je to velmi dojemný a krásný film, a já jsem na něj velmi hrdá. Bude v lidech vyvolávat různé pocity, reakce na něj se budou lišit. Jsem si ale jistá, že 80% lidí se film dotkne. Není vůbec depresivní, místy je sice hodně temný a zkrátka musí bolet, protože to téma je velmi vážné a bolestivé, ale rozhodně není skličují ani veci přílíš nezlehčuje. Myslím, že ze všeho nejvíc je Ma ma upřímný film,” dodává Cruz. Ta nejen že ztvárnila hlavní roli v tomto snímku, stala se i jeho koproducentkou. Děj filmu se naštěstí příliš netáhne a skoro dvě hodiny neztratíte pozornost. Věci do sebe rychle zapadají, vše se děje už od začátku a příběh má rychlý spád, přestože je všechno vyřčeno a nic není zatajeno. Režisér s diváky jedná narovinu, nenechává si je nic domyslet a neukazuje nic zabarveně. Jediné, co kazí celý dojem filmu, je jeho příliš až patetický závěr, který sklouzává k americkým romantickým komediím.

Foto: aerofilms.cz