Megastar Enrique Iglesias v Praze bavila fanoušky, zpěvu moc nedala

0
1108
Enrique Iglesias vystoupil poprvé v Praze.

Konečně se i Česká republika dočkala latinsko-americké superstar Enriqua Iglesiase. Do Prahy zavítal poprvé a lístky na jeho koncert byly během tří týdnů vyprodané. Pražská zastávka v rámci turné Sex and Love v Tipsport aréně obsahovala ty největší zpěvákovy hity. Iglesias se totiž zavděčil všem, kteří očekávali nabitý playlist. Na druhou stranu zklamal trochu ty, které dorazili na pěvecké výkony. Těch se totiž nikdo moc nedočkal.

Je s podivem, že zpěvák Enrique Iglesias dorazil do Prahy až v letošním roce. Není žádným tajemství, že naše hlavní město si v posledních letech oblíbilo mnoho zahraničních interpretů a někteří se sem vrací častěji. Iglesias se do České republiky podíval v rámci svého aktuálního turné Sex and Love, které propaguje jeho poslední stejnojmennou desku z roku 2014.

Koncert odstartoval úplně zbytečným DJským setem, který měl za úkol roztančit přítomné publikum, tvořeno hlavně dámami. Přítomný DJ pouštěl jen známé hity, které ale nikoho v tu chvíli moc nezajímaly. Iglesias přiběhl na pódiu přesně v 20.45 a odstartoval show hitem I’m Freak a další peckou I like How It Feels. Bohužel začátek koncertu byl ze zpěvákovi strany trochu rozpačitý. Přestože se jedná o aktuální hity, interpret se víc než zpěvu věnoval přítomným fanouškům, se kterými si podával ruce a fotil selfíčka. V několika momentech se ani nesnažil napodobovat zpěv, který v tu chvíli zněl z playbacku. Rozpačitá byla i píseň Heartbeat, kde jeho zpěv zcela zastínila skvělá doprovodná zpěvačka.

enri

Koncert se zlomil až ve chvíli, kdy začala hrát upravená verze písně Ring My Bells, před kterou se mimo jiné Iglesias vyjádřil, že ho jeho přítelkyně, bývalá ruská teniska Anna Kurnikovová varovala, že v Čechách jsou nejkrásnější dívky. V tu chvíli se koncert konečně rozjel a z Enriqua jako by spadla přítomná nervozita. Při coveru písně Stand By Me od Ben E. Kinga si na pódiu pozval jednoho z fanoušků, kterému aktivně naléval panáky, živě s ním konverzoval a dokonce ho nechal i část písně zazpívat.

Co se ale zpěvákovi nedá upřít, byla dramaturgie koncertu, která se povedla. Setlist byl postavený nejen z aktuálních hitů. Obsahoval mimo jiné i písně Loco, Tonight (I’m Loving You), Escape a samozřejmě i Bailando a Hero, kterou zpěvák odzpíval z přidané plošiny u zadních řad, takže i tam si fanoušci přišli na své. Přídavky v podobě I like It a Takin´ Back My Love, která se objevila až po několika dlouhých minutách, kdy už to vypadalo, že nic nebude, byly jen tečkou na závěr příjemného koncertu. Je však otázkou, jak moc byli fanoušci zklamaní. Ti, kteří očekávali dokonalý zpěv, museli být hodně naštvaní. Ale od Iglesiase ho vlastně nikdo asi nečekal. Ví se o něm, že není bůh ví jak dobrý zpěvák a že ho jeho koncerty jsou postavené především na show. Ta se ke koncertu skvěle hodila. Navíc mnohým fanouškům nebo spíše fanynkám se stačí na pohledného zpěváka jen dívat. A když se slzami v očích po několika minutovém potlesku slíbil, že se vrátí velmi brzo, nemohly být zklamané.

rsz_20

Foto: Jana Šrámková