MFF Karlovy Vary přivítá Oscarem oceněného Caseyho Afflecka. Představí tu nový film

0
806
Casey Affleck

Úspěšný filmový festival Karlovy Vary odhalil nejen plakát a upoutávku k letošnímu 52. ročníku, ale i první jména. Hostem v lázeňském městě na severu Čech bude oscarový herec Casey Affleck, který zazářil ve snímku Místo u moře. Představí zde i nový film režiséra Davida Loweryho.

Jednou z hvězd 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude letošní držitel Oscara, Zlatého glóbu a mnoho dalších cen, Casey Affleck. Affleck, bratr slavného Bena Afflecka, ale není jen herec, ale také scénárista, režisér a producent, který v současné době představuje jednu z nejprogresivnějších osobností amerického filmu. K dosavadním hereckým úspěchům patří nejen film Místo u moře, za nějž si právem odnesl Oscara a Zlatý Glóbus. Affleck převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a zároveň na festivalu představí film A Ghost Story, ve kterém ztvárnil hlavní roli společně s herečkou Rooney Marou. Film byl premiérově uveden v lednu na festivalu Sundance. “Jsme rádi, že právě Casey Affleck přijal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a zároveň představí film režiséra Davida Loweryho A Ghost Story. Caseyho si vážíme jako jedné z nejzajímavějších hereckých osobností současného amerického filmu a je nám ctí, že na festivale představí nový film,” říká prezident festivalu Jiří Bartoška.

Affleck ale není jen hercem, důkazem toho je jeho autorská a producentská činnost. Společně s Joaquinem Phoenixem, který je znám například z filmu Walk The Line, napsali scénář k filmu I’m Still Here, který i produkovali. Pod režií svého bratra si v této komedii Affleck i zahrál. V příštím roce by měl jít do kin snímek Light of My Life. K tomu napsal Casey scénář, režíroval ho a dokonce v něm ztvárnil hlavní roli. Třetí společnou prací s režisérem Davidem Lowerym bude i právě natáčený film The Old Man and the Gun, kde se objeví společně s Robertem Redfordem a Sissy Spacek.

Foto: archiv festivalu