Michal Hrůza vyráží na zámecké turné, hosty budou Tata Bojs, Anna K nebo Naděje

0
803
Kapela Hrůzy

Zpěvák Michal Hrůza se chystá na jedinečné narozeninové turné. K oslavě dvaceti let na hudební scéně a především k nové autorské desce přichystal zpěvák se svou kapelou turné po českých a moravských zámcích. Zpěvák ale na turné Hrůza na zámcích nebude sám, přizval si několik výjimečných hostů, mezi nimi například Annu K, Tata Bojs, Mňágu a Žďorp, Thoma Artwaye, Jana Budaře či talentovanou skupinu Naděje.

Zámecké turné Michala Hrůzy odstartuje již tuto sobotu na zámku Sychrov a celodenním bohatým programem provede herec Marek Taclík. Hlavními hosty koncertu budou Mňága a Žďorp, Tata Bojs, Anna K., Thom Artway, Jan Budař a mezi ostřílenými kapelami vystoupí talentovaná opavská trojice Naděje. „Mám radost, že se na našem turné na zámcích objeví kapely, které mám velmi rád. Mňága, kterou sleduji od samého začátku, Tata Bojs, které považuji za jednu z našich nejlepších kapel vůbec, Anna K., kterou znám spoustu let, i nový úžasný písničkář Thom Artway. Vystoupí i můj letitý kamarád Honza Budař a myslím, že návštěvníky koncertů potěší také nová kapela Naděje,“ uvozuje hosty Michal Hrůza, který v květnu vydá také novou autorskou desku Sám sebou. Ta vyjde tři roky po úspěšném albu Den. Na zámeckém turné si tak fanoušci budou moci poslechnout staré písničky, ale i ty úplně nové.

Program jednotlivých koncertů bude koncipován jako jednodenní zážitkově-hudební a zároveň kulturně-historická akce pro celou rodinu. Zámecké areály se otevřou ve 14 hodin a na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Například v dětské zóně se nejmladší účastníci pod taktovkou centra Kidtown zúčastní projektu Škola Písničkou, během kterého si vyzkoušejí hru na rozličné hudební nástroje. Chybět nebude ani divadelní představení v podání Tomáše Měcháčka a jeho hereckých parťáků s názvem Sešli se tři a stalo se.

Hruza Michal_2017_@Jiří Hroník (8)

Na stagi se samozřejmě prostřídají i Hrůzovi hosté. Koncert samotného zpěváka začne v 20 hodin večer a jako host vystoupí zpěvačka Olga Königová. „Snažil jsem se na každé desce udělat písničku s nějakou zpěvačkou. Vedle Lenky Dusilové, Anety Langerové, Katky Knechtové a Kláry Vytiskové se mi podařilo oslovit Olgu Königovou z kapely Ille, která se mnou nazpívala píseň Rozcestí,“ vysvětluje Michal Hrůza. K samotné písničce natáčejí akorát i videoklip. Celé koncertní turné odstartuje 20. května na zámku Sychrov, 27. května se zpěvák představí na Zbirohu, o týden později ve Valticích a vše se zakončí 17.  v Telči. Generálním partnerem turné je společnost ČEZ.

Foto: Jiří Hroník