Multižánrový festival Živá ulice se letos rozroste o počet dnů i interpretů

0
1448

Letošní ročník festivalu Živá ulice zažije celkem 22 dní programu, které se odehrají v průběhu tří měsíců v rámci tradičních festivalových bloků. Těšit se můžete na pouliční divadlo, Djs, dětský program, silent kino, site specific galerie, food festival, fashion days a chybět nebudou ani koncerty českých a zahraničních interpretů. 

Festival bude tradičně rozdělen do tří bloků – červenec se ponese ve znamení pouličního divadla, srpen přinese multižánrové vyžití a září půjde ruku v ruce s Festivalem polévek.

Jako každý rok i tento zahájí festival svou sezonu blokem Za dveřmi je….divadlo, který se bude konat od 13. do 19. 7. v Mlýnské strouze. Divácké oko potěší soubory z Polska, Francie či Španělska. Z českých interpetů do Plzně zavítají  například Vanda Hybnerová s Lucií Kašiarovou v dětském představení Angelky nebo Anna Polívková a Iby Pop se svým hudebním projektem Aniby neřekla. Hned 15. července navštíví Plzeň známý provazochodec – Oliver Zimmermann – ve spojení s V.O.S.A. Theatre. Těšit se můžete také na unikátní česko-německou site specific performanci Brána do fantazie.

Nabitý srpen nabídne vyžití nejen dospělým, ale i dětem. Pro ty jsou v Proluce připravena divadelní představení, pouliční knihovna, společenské hry i cvičení. A právě Proluka nabídne také silent kino, ve kterém k němým filmům hraje živá hudba. Zvědavci tuto atrakci mohou navštívit ve dnech 10. – 13. srpna.  A jako správný multižánrový měsíc nabídne srpen také blok Babylon na plotně, díky kterému se chuťové pohárky  návštěvníků ponoří do vietnamské, romské, ukrajinské či maďarské kuchyně. A kdy? Přeci 18. a 19. srpna. Tím ale srpnová Živá ulice zdaleka nekončí. Hned 20. – 21. srpna ovládnou náměstí Republiky Fashion Days.

Festivalu  nebude chybět ani tradiční hudební stránka. Ulice i známe kluby rozezní řada interpretů. Objeví se mezi nimi například Miro Žbirka, Ivan Hlas, The Tap Tap, Čankišou či Lenka Dusilová. Poslední festivalový den navíc ovládne iniciativa Bigbít – Plzeň sobě, jejíž cílem je představit ostřílené plzeňské kapely jako jsou například Katapult nebo Burma Jones. Letošní plzeňské ulice však nebudou žít jen českou hudební scénou. Organizátoři slibují smršť kvalitní zahraniční hudby se zvučnými jmény – Dubioza kolektiv, Adama Ben Ezru, Fanfara Transilvania či Moonlight breakfast.

Hned v prvním týdnu následujícího měsíce, 6. září, centrum města zaplní břinkající kotle a polévkoví nadšenci. Festival polévek nám tak ohlásí konec dalšího ročníku Živé ulice.