Na festival Sziget míří P!NK, doplní tak Kasabian nebo PJ Harvey

0
481
P!NK na Sziget.

Na světový festival Sziget, který se koná v maďarské Budapešti, se opět vrací zpěvačka P!NK. Popová diva je jedním z headlinerů sedmidenní party, která odstartuje 9. srpna. Americká zpěvačka tak doplní zvučná světová jména jako Kasabian, Major Lazer, PJ Harvey či Alt-J. Z České republiky na festival zamíří zpěvačka Klára Vytisková a její kapela Klara & The Pop.

Na festival Sziget, který se každoročně koná v Budapešti v Maďarsku, se sjíždějí nejen fanoušci z celé Evropy, ale i velká jména světového věhlasu. Ani letošní ročník není výjimkou. Festival, který začíná 9. srpna, láká své příznivce na nově ohlášenou headlinerku, americkou zpěvačku P!NK. Ta od svého debutu v roce 2000 vydala sedm sólových alb a v prestižní hitparádě Bilboard Hot 100 se objevila hned se čtrnácti singly. K poslední desce The Truth About Love z roku 2012 odehrála celkem 142 koncertů a koncert 9. srpna na maďarském festivalu bude tak jejím velkým návratem na koncertní pódia.

P!NK ale rozhodně není jediným velkým jménem na festivalu. Zpěvačka a velká bojovnice za práva zvířat doplňuje již tak nabitý program. Na festival, který se koná na rozložitém ostrově uprostřed Budapešti, dorazí například i Kasabian, Major Lazer, PJ Harvey, Alt-J, Wiz Khalifa nebo Rita Ora. Festival ročně přiláká desetitisíce fanoušků, kteří si týdenní party užívají nejen díky nabitým hudebním zážitkům, ale také díky pestrému programu. I česká scéna má na Sziget svého zástupce. Stane se jím zpěvačka Klára Vytisková, která je známá nejen svým sólovým působením, ale také díky kapela Toxique, se kterou v roce 2008 začínala. Na festivalu vystoupí Klára se svojí kapelou The Pop.

25. ročník festival se koná od 9. do 16. srpna na Óbuda Island a nabídne celou řádku hudebních hvězd všech žánrů. Line-up obohatí například Billy Talent, Charli XCX, Clean Bandit, Crystal Figters, George Ezra, Jamie Cullum, Kensington, MandoDiao, Paul Van Dyk, Rudimental live, The Kills, The Naked and Famous, The Pretty Reckless, The Strypes, Tom Odell, Two Door Cinema Club či White Lies.

Foto: Rockstar Photographers