Než jsem tě poznala je oddychovka k vodě

0
1074
Než jsem tě poznala.

K létu patří odpočinkové filmy. Nejlépe ty romantické, při kterých si člověk i třeba trochu pobrečí. Přesně takové je i romantické drama Než jsem tě poznala, v anglickém originále Me Before You. Nikoho asi nepřekvapí, že filmu posloužila stejnojmenná knižní předloha od spisovatelky Jojo Moyes, která napsala i scénář. Nic objevného to sice není, ale k létu se nic jiného ani nehodí.

Příběh filmu Než jsem tě poznala, v originále Me Before You, se točí okolo mladé Louise Clarke (Emilia Clarke), která má na první pohled docela nudný život. Pracuje v bistru, bydlí u rodičů a několik let chodí se svým přítelem Patrickem (Matthew Lewis). Mimochodem, právě tento herec se do povědomí diváků zapsal jako Neville z fenoménu o Harrym Potterovi a ve své aktuální novince vypadá, řekněme, hodně jinak. Ale zpátky k ději. Když Louise musí nečekaně opustit své jisté zaměstnání, neví si rady s tím, co bude dělat. Nakonec získá práci jako pečovatelka k ochrnutému Willu Traynorovi (Sam Claflin), kterého po vážné nehodě omrzel život. Do něj mu ale vtrhne právě lehce trhlá Louise, a přestože se tomu brání, právě ona mu změní život. I když ne tak úplně, aby ho přesvědčila o jeho rozhodnutí.

Film Než jsem tě poznala je z další várky filmů, který byl natočen podle bestselleru od americké spisovatelky Jojo Moyes, která k filmu napsala následně i scénář. Přestože nejde o žádnou převratnou věc ve světě filmu, milovníci dojemných dramat a komedií si k němu dozajista najdou cestu. Velký podíl na něm má i hvězda Game of Thrones, která se sice může zdát trochu praštěná, ale o to více je i sympatická. Když se k tomu přidá i pohledný Sam Claflin, který se do povědomí diváků zase zapsal jako postava v Hunger Games,  je na světě milý, i když na první pohled rozdílný pár milostného dramatu. A co v létě čekat jiného? Kdo má náladu na nějaké psychologické filmy? Než jsem tě poznala má zkrátka všechno, co takový druh filmu musí mít. Krásný pár, který je na začátku úplně jiný, pak si k sobě najde cestu, kterou mu ale naruší nečekaný zvrat.

Pokud tedy hledáte něco u čeho si v létě u vody nebo u srpnových večerů, které léto moc nepřipomínají, pobrečíte, je film přesně pro vás. Nelze zkrátka čekat něco převratného, ale takový cíl si ani tyto filmy nedávají. Což je dobře pro diváky i pro filmaře.

Foto: Falconfilm