Nominacím na Žebřík dominují Kryštof, Chinaski nebo Barbora Poláková

0
923

Hudební ceny Žebřík znají všechny nominované interprety v jednotlivých kategoriích. Nejvíce želísek v ohni má kapela Kryštof se čtyřmi nominacemi a Chinaski a Slza se třemi nominacemi. Šanci uspět má i moderátorka večera Barbora Poláková. Během šestihodinové show vystoupí Tata Bojs, Jelen či No Name. Vyhlášení se uskuteční 11. března 2016 v DEPO v Plzni.

Kapela Kryštof měla loňský rok velmi úspěšný. Kromě vydání nové desky Srdcebeat vyrazila i na halovou tour, která bylo kompletně vyprodaná. Navštívila největší haly v České republice a i na následné jarní turné už nejsou vstupenky. Svou fantastickou jízdu může potvrdit i na Žebřík Music Awards, které už po 24. udělí hudební magazín Ireport.cz. Kapela obdržela nominace v kategoriích skupina, skladba, album a Richard Krajčo se může stát i nejlepším zpěvákem. Zabodovat může i jejich velkolepé turné. To je nominované v kategorii akce roku.

Na paty jim šlapou Chinaski, kteří bojují v kategoriích skupina, album za desku Rockfield a skladba. I zpěvák skupiny Michal Malátný může být nejlepším zpěvákem. Do souboje kapel se dostala i zpěvačka Barbora Poláková. O cenu se může ucházet jako zpěvačka, za skladbu, videoklip a objev roku. Tři nominace, skupina, videoklip a skladba má populární duo Slza. Tata Bojs, kteří na předávání také vystoupí, mají dvě želíska v ohni. Bojovat budou v kategoriích skupina a deska. O stejný počet cen jako Tata Bojs může zabojovat i loňská vítězka Aneta Langerová. Oceněná může být v kategoriích videoklip a zpěvačka. Stejně jako David Koller, ten má šanci v albu a jako zpěvák.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Stejně jako minulý rok finálovým večerem provede Barbora Poláková a Tomáš Hanák.

Po jedné nominaci mají Mandrage (skupina), Xindl X a Mirka Miškechová (skladba), Cocotte Minute (deska), KOFE-IN (videoklip), Support Lesbiens (videoklip), Dan Bárta (zpěvák), Tomáš Klus (zpěvák), Jelen (objev), Mydy Rabycad (objev), Smrtislav (objev), Thom Artway (objev), Ewa Farna (zpěvačka), Klára Vytisková (zpěvačka), Lenka Dusilová (zpěvačka) a Tonya Graves (zpěvačka). V kategorii film bojují Autentik od skupiny Imodium, Domácí péče, Kobry a užovky, Padesátka a Ztraceni v Mnichově. Akcí roku se mohou stát festivaly Colours of Ostrava, Rock for People, Hrady.cz a Trnkobraní. Průser roku se během let ani moc nemění. Opět je nominovaný Český slavík a Miloš Zeman. Letos přibyl i muzikál Romeo a Julie, skupina Ortel a pěvecká soutěž Superstar. „Sestava nominovaných je celkem obsáhlá a rozmanitá, očekávaná jména doplňuje i pár nováčků a drobných překvapení. Fanoušci mají v únorovém kole rozhodně z čeho vybírat“, komentuje výsledky hlasování ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

O konečných výsledcích se rozhoduje od 1. února na serveru www.anketazebrik.cz a finálový večer se uskuteční 11. března od 19 hodin v plzeňském areálu DEPO2015. Ti nejlepší získají originální sošky od sochaře Václava Česáka. Moderátorská dvojka se nemění a opět jimi budou Tomáš Hanák a Barbora Poláková. Ta se svou kapelou na finálové show absolvuje první mimopražský koncert. Svou tour na Žebříku odstartují i No Name, kteří aktuálně bodují s novou deskou S láskou a první letošní koncert odehrají i Tata Bojs či Jelen s Kateřinou Marií Tichou. Vystoupí i rapper Marpo či Mydy Rabycad. Předprodej vstupenek za 350 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč zajišťují Ticketportal, Eventim, Ticketpro, GoOut, Ticketstream a Plzeňská vstupenka.

Foto: ireport.cz a Nela Drunecká