Novozélandští The Naked and Famous přisviští v únoru do Prahy

0
592

The Naked and Famous je novozélandská kapela z Aucklandu, která svým alternativním rockem dobila srdce Čechů už při jejich první návštěvě na Rock for People v roce 2014. Nyní obráží svět se svou poslední deskou Simple Forms a Praha na jejich seznamu rozhodně nechybí.

Tahle banda se začala formovat někdy v roce 2008. Na své debutové album si však musela počkat až do roku 2010, v němž světu představila desku Passive Me, Aggressive You. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a následující rok se tahle aucklandská pětka mohla těšit hned z šesti nominací v New Zealand Music Adwards.

O tři roky později přišli s deskou In Rolling Waves a v rámci turné neopomenuli navštívit hradecký Rock for People.  Pak začaly pro skupinu temnější časy a chvíli to vypadalo, že hudební scéna bude muset oplakat odchod jedné z dobře našlápnutých kapel. The Naked and Famous však začátkem roku 2015 opět nakopnul Thom Powers, díky svým demotrackům a vznikla tak jejich v pořadí třetí deska Simple Forms a spolu s tím další turné The Naked and Famous.

Kromě toho jejich songy můžete znát ze seriálů jako jsou The Vampire Diaries, Gossip Girl, One Tree Hill, Grey’s Anatomy, True Blood nebo třeba The Leftovers.

Svou tour The Naked and Famous zažehnou dnes v LA. Svou českou klubovou premiéru si pak kapela střihne 1. února 2017 v pražském Lucerna Music Baru.