O den hudby více. Rock for People vrací Večírek pro nedočkavé

0
685
Večírku budou kralovat energetičtí Skyline.

Rock for People si letos nedá říct a neustále pere do fanoušků jednu skvělou zprávu za druhou. Tou poslední je zahajovací Večírek pro nedočkavé. Proběhne v pondělí 3. července a bude patřit více či méně známým českým kapelám.

Během “nultého” dne budou v hradeckém Festivalparku otevřené dvě scény, na nichž vystoupí dohromady 14 kapel. Organizátoři sází zejména na ostřílené The Chancers a nespoutané Skyline. Svou šanci však dostanou například mostečtí Burning Steps, skatepunkoví Krang, indie-rockoví Rituály, punkrocková parta Just for Being, rock’n’rolloví The Drain či energičtí Cocaine Party. Závěr bude patřit Matyášovi Vordovi alias DJ Dead Sailor ze skupiny Mandrage.

Organizátoři sází na ostřílené The Chancers.
Organizátoři sází na ostřílené The Chancers.

Ovšem aby toho nebylo málo, o konečné podobě pondělního line-upu rozhodnou fanoušci prostřednictvím mezinárodní hudební soutěže Planetrox, do které se kapely mohly přihlásit do 5. května. Pětice kapel s nejvíce hlasy pak bude mít možnost představit se na Rock for People. Z postupivších následně vybere porota kapelu, která vyrazí zahrát na jeden z největších kanadských festivalů Envol et Macadam v Quebecu.

Večírek pro nedočkavé je zdarma pro všechny, kteří mají celofestivalový pas, anebo vstupenku na první festivalový den.