Odhalte praktiky “šmejdů” a nenechte se napálit

0
1385

Nakladatelství Euromedia vydalo pod značkou Universum dvě knihy, které se zaměřují na praktiky takzvaných šmejdů. Publikace Kdopak by se šmejdů bál? Světlany Glaserové detailně popisuje jednání podvodných firem, jako jsou  Prolux, Bezreklamky nebo Sousedské služby a radí, jak se jim bránit.  Titul Továrna na štěňata Simony Smith se zabývá taktikami a postupy komerčních množitelů psů. Čeho se vyvarovat a jak postupovat, když se dostanete do spárů podvodníků, poradí autorky obou knih ve středu 24. června v Paláci knih Luxor.

Upozorňovat na nekalé jednání takzvaných šmejdů považujeme za velmi důležité. Jejich obětí se totiž může stát opravdu každý, nejen senioři, jak se veřejnost často mylně domnívá. Publikace Simony Smith a Světlany Glaserové přináší řadu užitečných rad, jak nepodlehnout zdánlivě výhodným nabídkám, které se na nás denně valí z nejrůznějších stran,“ říká Petra Diestlerová, redaktorka nakladatelství Euromedia.

Na otázky spojené s praktikami podvodných subjektů, se mohou občané zeptat autorek obou publikací během besed. Od 16 hodin proběhne diskuze se Světlanou Glaserovou a od 17 hodin se Simonou Smith.  Knížky obou autorek se v rámci besed také pokřtí. Záštitu nad titulem Kdopak by se šmejdů bál? převzala novinářka Kamila Štichová. Knihu Továrna na štěňata pokřtí herečka Jana Stryková, která se v boji proti množírnám psů dlouhodobě angažuje.

šmejdi1