OneRepublic se vrací do Prahy, v listopadu se představí v O2 aréně

0
877

V únoru vyprodali malou halu, tentokrát se americká hvězda představí rovnou v O2 aréně. V rámci svého nového alba se vrací One Republic i do České republiky. Po minulém a vyprodaném tour se kapela opět představí českým fanouškům. Nebude chybět ani aktuální hit “Love Runs Out”.

OneRepublic_01_LR

Americká kapela OneRepublic v poslední době boduje s každým svým singlem. Autoři hitů „Apologize“, „Stop And Stare“ nebo „Secrets“ vydali v loňském roce hodně povedené album „Native“. Kapela v čele s charismatickým a hlavně extrémně nadaným zpěvákem a skladatelem Ryanem Tedderem ze zmiňované desky vydala již čtyři skvělé singly, které ve všech případech nejen ovládly rádiový éter, ale velmi slušně zabodovaly i v prodejních hitparádách po celém světě. Kapela se tak rozhodla vydat reedici této desky, na kterou přidala i nějakou tu novinku. Tou hlavní je svižná skladba „Love Runs Out“, kterou OneRepublic nedávno poslali do rádií. Ryan Tedder na mašírující novince opětovně dokazuje, že má čich na hitové melodie a líbivé písně a song má tak našlápnuto navázat na dosavadní úspěchy, které mimo jiné čítají milióny prodaných alb a singlů a desítky prestižních cen, ve velmi krátké době.

OneRepublic se na první pohled zdají být talentovanou poprockovou kapelou, která se přes noc vyšvihla na výsluní díky světově známému producentovi. Jejich první singl „Apologize“, který remixoval Timbaland, se držel v první pětce žebříčku Billboardu dlouhých deset týdnů a stáhly si jej dva milióny platících posluchačů. Takové zdání ale klame – OneRepublic podnikli na vrchol dlouhou a komplikovanou cestu. Zpěvák kapely Ryan Tedder v roce 2001 v Nashville zvítězil v soutěži zpěváků a autorů. V té době mu zavolal Timbaland poprvé a nabídl mu spolupráci. Tehdy jednadvacetiletý Tedder neváhal ani vteřinu a ihned odletěl za Timbalandem do studia v Miami na Floridě. I když Tedder chtěl být umělcem, Timbaland ho formoval do pozice producenta. Záhy začal pod jménem Alias spolupracovat s lidmi jako jsou Paul Oakenfold, Leona Lewis, Natasha Bedingfield či Bubba Sparxxx. Mimochodem složil a produkoval tři top hity včetně písničky „Do It Well“ od Jennifer Lopez.

Tedderova touha postavit se před mikrofon ale neochabla. V roce 2002 se vrátil do Colorado Springs a kontaktoval svého kamaráda ze školy, kytaristu Zacha Filkinse. O rok později se oba přestěhovali do Los Angeles a protloukali se, jak se dalo. Konečná podoba vytoužené kapely se kromě Teddera a Filkinse rozrostla o Drew Browna (kytara), Brenta Kutzleho (basová kytara, violoncello) a Eddie Fishera (bicí). Podepsali sice smlouvu s gramofirmou, ale z různých důvodů to tenkrát nedopadlo dobře. Smlouva byla zrušena a kapela zůstala sama a demoralizovaná. Jako zázrakem však našli neuvěřitelnou odezvu na Myspace, kde se stali jednou z nejpopulárnějších skupin. Brzy zaťukaly na dveře i gramofirmy včetně Timbalanda a jeho labelu Mosley Music Group, u něhož se OneRepublic stali první rockovou kapelou.

Ve spolupráci s Timbalandem jako výkonným producentem se začalo rodit album „Dreaming Out Loud“. Remix písničky „Apologize“ se objevil na Timbalandově albu „Timbaland Presents: Shock Value“. Debutové album OneRepublic produkoval většinou Greg Wells (Rufus Wainwright, Pink, Mika), tři písně produkoval sám Tedder. Druhým singlem je kytarově silná skladba „Stop and Stare“. V listopadu 2009 se OneRepublic ohlásili s druhým albem „Waking Up“ a s hity „All The Right Moves“ (TOP 20 v hitparádě časopisu Billboard), „Secrets“ (zazněl ve filmu Sorcerer‘s Apprentice/Čarodějův učeň s Nicolasem Cagem v hlavní roli) či „The Good Life“ (stal se ústřední melodií upoutávky na film Eat, Pray, Love/Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts). Skupině se navíc splnil sen v podobě společných koncertů s jedním z jejích největších idolů – irskými U2, kterým OneRepublic předskakovali ve Vídni, Mnichově a Curychu na jejich 360° Tour.

Třetí album „Native“, vydané v březnu 2013, přináší celkem dvanáct písní, přičemž všechny pochází z pera frontmana kapely. Ten tak opětovně potvrzuje, že právem patří mezi nejnadanější hudební skladatele současnosti. Na desce, kde producentsky vypomohl mimo jiných i Benny Blanco, jenž stojí například za hity Katy Perry, Britney Spears nebo Maroon 5, samozřejmě nechybí loňský úspěšný singl „Feel Again“ a především velká aktuální hitovka „If I Lose Myself“. OneRepublic si deskou „Native“ upevnili pozici mezi těmi nejlepšími poprockovými kapelami. Třetí album je plnohodnotným nástupcem takových hitů jako „Apologize“, „Stop And Stare“, „Secrets“ či „Marchin’ On“. Díky nim se OneRepublic v hudebním průmyslu etablovali mezi první ligu a vybudovali si obrovský zástup fanoušků po celém světě… OneRepublic jsou ve fantastické formě.

 OneRepublic_03_LR

Foto: TZ

SHARE
Previous articlePlzeň představuje magický kolotoč z Francie
Next articleStruny podzimu představí Law či Taylora McFerrina
Nela má za sebou vystudovaný magisterský obor Teorie a filozofie komunikace na Západočeské univerzitě v Plzni. Zkušenosti posbírala všude možně - od vlastního blogu, přes stáž v Nestlé v brand marketingu až po psaní a správu sociálních sítí pro culture-times.cz. Je to právě ona, kdo pro vás píše všechny ty filmové recenze a pečlivě sleduje kulturní dění v Plzni a jejím okolí. Na fulltime hnízdí v Proseo Media, digitální komunikační agentuře, kde má na starosti obsahový marketing.