OneRepublic v Praze: Záplava hitů a světelných efektů

0
1049
One Republic si návštěvu Prahy zopakovali poněkolikáté.

Od megahitu Apologize uplynulo dlouhých sedm let. Od té doby šplhá americká skupina OneRepublic strmě nahoru po hudebních žebříčcích, ale především v srdcích svých fanoušků. Důkazem toho byl i nedávný pražský koncert.

Pro skupinu OneRepublic není české publikum neznámé. Naposledy se sem kapela podívala v lednu letošního roku a svým koncertem dokázala, že i zde má mnoho věrných posluchačů. Proto nikoho nepřekvapilo, když hudebníci ohlásili, že sem v listopadu opět zavítají. A z Incheba arény, kde vystoupili v lednu, se přesunuli rovnou do O2 arény. Koncert nebyl vyprodaný, ale svým prostředím povýšila O2 aréna zážitek z něj o level výš. Cena za lístek sice začínala na 990 korunách, dovnitř se lidé nedostali s fotoaparáty (což pro nás novináře nebylo úplně nejlepší), ale zvuková a světelná show byla naprosto bezkonkureční.

10418969_10203978852249540_2079414568080906547_n

Skupina začala pro nadšené publikum hrát něco po deváté hodině a zpěvák, kytarista a producent Ryan Tedder opět prokázal své skvělé hlasové možnosti. S publikem komunikoval především pomocí hudby, nesnažil se o příliš dlouhé záplavy zbytečných slov. Fanoušky ale nadchl svou vášní pro Prahu. Nejenže naše hlavní město navštívil už v patnácti letech s rodiči, ale při refrénu jedné z písní na velkoplošných obrazovkách běžely fotky z Prahy a vše zakončila česká vlajka. Skoro až intimní atmosféru vytvořila i záplava rozsvícených telefonů během balad, které v repertoáru skupiny dominují.

OneRepublic přivezli do Prahy především písně z poslední desky Native. Counting Stars, Love Runs Out, I Lived či Something I Need. Nechyběl ale ani již zmiňovaný hit Apologize či Secrets. Všechny samozřejmě odzpívali fanoušci společně s kapelou. Americká parta z Colorada tak dokázala, že je v České republice velice oblíbená a všichni si tak mohou být jistí, že při nejbližší příležitosti k nám opět dorazí. Ať už na velký festival či na samostatný koncert.

 

Foto: Nela Drunecká