Plzeň představuje magický kolotoč z Francie

0
1058

Jako předzvěst velkých událostí, které město letos čekají, do něj zavítal výtvarný kolotoč Le Manège Carré Sénart.

kolotoč

Le Manège Carré Sénart je unikátní kolotoč z dílny La Machine, který vznikl pod vedením francouzského umělce Francoisa Delarozièra. Kolotoč byl prozatím k vidění v pouhých sedmi městech světa, přičemž Plzeň je  právě v tuto chvíli jedním z nich.  Umístěn je na Náměstí Republiky, kde bude k vidění až do 2. listopadu. Kolotoč je specifický pro svou surově železnou mechanickou konstrukci loutek.  Svést se můžete zejména na různých tvorech hmyzí říše, nechybí však ani obrovští býci.  Jednotlivá zvířátka jsou vybavena páčkami, díky kterým má každý z návštěvníků možnost uvést svého tvora do pohybu. Zatímco veselé dětičky často nejsou sto rozluštit, k čemu některé páčky na loutkách vlastně slouží, bystří návštěvníci mohou ocenit umělcův smysl pro humor. Na kolotoči se totiž hýbe opravdu vše.

Spolu s kolotočem byla spuštěna i noční projekce na katedrálu sv. Bartoloměje. Tu má na svědomí umělecká skupina 3dsense spolu s výtvarníkem Josefem Lepštou. Videomapping je inspirován loutkami, které jsou na kolotoči k vidění a jeho cílem je dotvořit magickou atmosféru místa.

katedrala

Foto: plzen2015.cz

SHARE
Previous articleZrzavý sympaťák z Británie Ed Sheeran míří poprvé do České
Next articleOneRepublic se vrací do Prahy, v listopadu se představí v O2 aréně
Nela má za sebou vystudovaný magisterský obor Teorie a filozofie komunikace na Západočeské univerzitě v Plzni. Zkušenosti posbírala všude možně - od vlastního blogu, přes stáž v Nestlé v brand marketingu až po psaní a správu sociálních sítí pro culture-times.cz. Je to právě ona, kdo pro vás píše všechny ty filmové recenze a pečlivě sleduje kulturní dění v Plzni a jejím okolí. Na fulltime hnízdí v Proseo Media, digitální komunikační agentuře, kde má na starosti obsahový marketing.