Podzimní hudební tipy podle Culture Times

0
628
Light & Love.

Léto a letní festivaly jsou už za námi, a proto je dobré připravit se na podzimní koncertní sezónu. A ta bude opět bohatá. Na tour vyráží stálice tuzemské scény, ale i nová jména. My vám představíme několik tipů na interprety, které se na podzim vyplatí určitě sledovat nejen na podiích.

Lenny

Kdo by neznal stálici české populární scény, Lenku Filipovou? Hudební talent ale vykazuje i její dcera, zpěvačka Lenny. Ta vydává 9. září svou debutovou desku Hearts. Lenny se do povědomí posluchačů dostala singly All My Love, Bones či aktuálním Hell.o. Na albu Hearts zpěvačka ukazuje, že jí jdou nejen balady, ale sluší jí to i v rockerských písních. Zkušenosti z velkého halového turné s Kryštof bude moci zužitkovat od 30. září, kdy vyráží na svou vlastní tour.

Hodiny

Hitové ambice rozhodně nepostrádá nové uskupení Hodiny. To se na jaře zjevilo se singlem Stmívání a teď přichází s novinkou Jízdní řád. Pětici muzikantů mnozí přirovnávají ke kapele Kryštof či k Imagine Dragons. Chytlavé melodie a texty téhle partě rozhodně nechybí. To ostatně může potvrdit i singl Jízdní řád, který kapela vypustila do světa koncem července. Do klipu si kapela vytvořila i svou vlastní autobusovou zastávku.

David Stypka

Mnozí o něm říkají, že tohle přesně na tuzemské scéně chybělo. David Stypka je považován za nový vítr do hudebního světa a upřímně, je to naprosto opravněné. Zpěvák, textař, ale také bývalý novinář se sice hudbě věnuje již několik let, ale teprve teď se o něm začíná mluvit. Charismatický zpěvák vydal nedávno EP Jericho, na začátek příštího roku připravuje i novou desku. Na novém EP najdeme i píseň Vrány taky, ke které nedávno vydal i poetický a lehce depresivní videoklip. Stypka se svou kapel Bandjeez vyráží i na podzimní turné, kde se představí jako speciální host kapely Jelen.

Poetika

Láska k hudbě dala dohromady tři talentované muzikanty z Vysočiny. Když k sobě raper Eduard alias Packet a skladatel Dan Hrdlička přizvali zpěváka Ondřeje Brejška, dali si jméno Poetika a začali pracovat na autorském materiálu. Výsledkem jejich snažení je první singl Zkouším žít, který kombinuje prvky elektroniky, moderního popu a chytlavého a dobře zapamatovatelného refrénu. Často jsou přirovnávání k úspěšnému projektu ATMO music, tak uvidíme, zda se jim dostane stejné popularity.

Light & Love

Dvojice Light & Love sice nepatří mezi nováčky na scéně, rozhodně je ale musíme zmínit. Jan a Lukáš Balcárkovi se do povědomí dostali už před deseti lety, kdy vystartovali s kapelou Johny Said the Number. Pak o nich nebylo moc slyšet a nedávno vystartovali jako duo Light & Love s úvodním singlem Blueberry Sky, který určil jejich novou cestu. Kapela vydala na začátku září i debutovou desku Surrender to the Stars, která sklízí nadšené reakce nejen posluchačů, ale i hudebních kritkiů. My doporučujeme nejen samotnou desku, ale i některý z koncertů Light & Love, na které je doprovodí talentovaný Thom Artway.

THiS

Osobitý humor a návrat do rock´n´rollových začátků. Tak by se dalo jednoduše charakterizovat pražsko-tišicko-karlštejnsko-dobříšské uskupení THiS. Tato partička je na scéně od roku 2014 a je překvapivé, že není tak známá, když na postu baskytaristy působí úspěšný herec a režisér Vojta Kotek. Kapela se svým soundem vrací do klasických vod rock´n´rollu, což v dnešním světě elektroniky není vůbec na škodu. Přesvědčit se o tom můžete 21. září v pražském klubu Rock café, kde své síly spojí s dvojicí Marimba Live Drums.

 Foto: Rabo Karabekyan