Podzimní kino tipy – 1. část

0
992
Crimson Peak - cosmicbooknews.com

O jaře v kinech jsme mluvili jako o okurkové sezóně, o létě jako o šťavnaté sklizni. Podzim s sebou nese tak pestrobarevnou filmovou paletu, že jsme se rozhodli obvyklou top desítku navýšit a rozdělit do 2 článků. Přinášíme vám první část a s ní i tipy na měsíc říjen.

ŘÍJEN
Marťan / The Martian

O nejnovějšímu počinu Ridleyho Scotta jsme vám napsali recenzi. Kosmonaut Mark Watney (Matt Damon) zůstane osamocen na Marsu poté, co jeho posádka opustí planetu v domnění, že je mrtvý. Pokusí se přežít
a vyslat nouzový signál na Zem. Do toho všeho se snaží vypořádat s vědomím, že je pomalu a jistě odsouzen
k záhubě. Vydejte se na cestu do vesmíru s Marťanem!

Trailer: TotalFilm.cz

Pan

Hugh Jackman, představitel Wolverinea, namakaného fešáka s adamantiovými drápy, se ocitl v kinech coby kapitán Černovous. Příběh Petera Pana, chlapce, který  odmítá dospět, je ověnčen fantaskním světem pohádkových bytostí obývajících Zemi Nezemi. Vraťte se do dětství a vydejte se vstříc pirátům
a nadpřirozeným bytostem!

Trailer: Kinotips.cz

 Muž na laně / The Walk

Režisér filmů Forrest Gump, Trosečník či Návrat do budoucnosti, přináší strhující příběh. Příběh o muži, který se rozhodl projít nad “propastí” mezi věžemi Světového obchodního centra. Uskutečnění snů však začíná prvním krokem a hlavního hrdinu čeká nepopsatelné úsilí a řada překážek, které musí překonat. Muž na laně vás vyzdvihne do dech beroucích výšin nejen díky úchvatné kameře!

Trailer: TotalFilm.cz

 

Purpurový vrch / Crimson Peak

Teď nadchneme všechny fanynky i fanoušky asgardského emzáka Lokiho. Jeho představitel Tom Hiddleston vtrhl do kin v hororovém snímku Purpurový vrch. Po jeho boku se objevila roztomilá Mia Wasikowska (Alenka
v říši divů, Přežijí jen milenci). Pokud však očekáváte pouze romantickou seanci, budete zklamaní. Jedná se
o horor situovaný do gotického prostředí pod taktovkou Guillerma del Toro (Hellboy, Faunův labyrint). Očekávejte duchy, mrtvoly a taky možnost, že se pár dní nevyspíte.

Trailer: CinemartCZ

 

Poslední lovec čarodějnic / The Last Witch Hunter

Vin Diesel shodil svoji břišní cejchu a navlékl se do mundúru lovce čarodějnic. Je nesmrtelný a navíc poslední svého druhu. Na zemi se ale chystá peklo, kterému bude muset zabránit – úplně sám. Dokáže spasit náš svět před fatální katastrofou?

V kinech od 22. 10.
Trailer: BontonfilmCZ

 

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

První díl této rádoby hororové série (rok 2007), si odnesl naprosto (pod)průměrné hodnocení. Sortu lidí možná zaujala pohádka o tom, že je film natočen podle skutečných událostí, ale rozhodně díru do světa neudělal.
I přesto si tvůrci usmysleli, že natočí nejen druhý, třetí či čtvrtý díl, ale dokonce i pátý. Ten v sobě skrývá klasickou zápletku o nastěhování se do nového domu, ve kterém se skrývají síly, se kterými byste se rozhodně nechtěli potkat. Připočtěte strašidelné sestry a dlouhý seznam obětí, které v domě zemřely a možná pocítíte mírné nutkání na Paranormal Activity přeci jen zajít a ověřit si, zda tenhle díl bude stejně průměrný jako ty ostatní.

V kinech od 22. 10.
Trailer: Paranormal Activity

Stážista

V dnešní uspěchané době je při žádosti o práci nezbytně důležité mít odpovídající praxi. Co když je vám ale 70 a odchod do důchodu není tak super, jak se všude povídá? Nezbyde vám nic jiného než se vzchopit
a pokusit se vstoupit znovu do hry úplně od píky, tedy jako stážista. Robert De Niro a Anne Hathaway
v pohodové komedii o přátelství a touze něčeho dosáhnout.

V kinech od 22. 10.
Trailer: Totalfilm.cz