Podzimní klipové novinky: Pokáč, Chinaski, David Stypka i Barbora Poláková

0
925
Barbora Poláková

Podzimní měsíce bývají na klipy a koncerty hudebních uskupení hodně bohaté. Většina kapel je na turné, a pokud ne, vydávají nové klipy. Některé stíhají dokonce obojí. Kdo se rozhodl letos na podzim vyjít s novou skladbou, jíž doplnil klipem?

Chinaski – Potkal jsem tě po letech

Od kapely Chinaski chtě nechtě posluchač čeká s každým albem a každou písničkou něco víc. Deska Rockfield dokázala partu okolo Michala Malátného dostat na vrchol a je jasné, že s novým albem Není nám do pláče čeká člověk minimálně stejný level. Chinaski si naštěstí pořídili zahraničního producenta a ani oni se nespokojí s málem. Do světa vypustili už dva klipy – Venku je na nule a Potkal jsem tě po letech. U obou Chinaski vsadili na dobré singly, první klip ale bohužel stejně dobrý jako píseň nebyl, protože ji prakticky nevystihoval. To ten aktuální ale dělá dokonale. Kapela vypustila výzvu, kde hledala fanynky, které kapelu poslouchaly právě před deseti lety, o nichž se v písni zpívá. Jak se jim to povedlo, se dozvíte právě v nejnovějším videoklipu.


Barbora Poláková – Po válce

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se do povědomí posluchačů zapsala hity Kráva nebo Nafrněná. Ochutnávkou z druhé desky je ale úplně jiný šálek kávy než jsou tyto dva songy. Poláková přichází s druhou deskou s novou image, má kratší a světlejší vlasy. I nová skladba zní jinak než písně z debutu. Přesto se najde jasný rukopis Polákové. Novinku se zpěvačka naučila i pozpátku, protože celý klip se pozpátku odehrává. A to i stříhání vlasů, které tak bylo uskutečněno přímo v záběru a na jeden pokus. Jak moc bude druhá deska odlišná, si budeme ale muset počkat do března. To Barbora Poláková album vydá a vyrazí na turné napříč republikou.

Divokej Bill – Jaro

Trochu netypicky laděný song vybrala na své poměry skupina Divokej Bill ze své nejnovější desky Tsunami. „Tuhle pecku jsme vybrali, protože krásně koresponduje s tím, že je podzim. Vznikla přesně před rokem právě v tomto čase, kdy na člověka padá takovej ten smutek, že jaro a léto uteklo jako voda, dny se krátí a všechno se chystá na zimu. Říkali jsme si, že by to mohla být ona a že se to tak pěkně potkává. Snad se nám povedlo propašovat do ní i pozitivní poselství, že to všichni v pohodě přežijeme a pak nastoupíme zase v plný síle,” vysvětluje frontman kapely Vašek Bláha, proč padla volba právě na Jaro. Kapela má za sebou nejen natáčení videoklipu, ale především velké turné, během kterého propagovala aktuální novinku. Nyní se kapela, jež příští rok oslaví dvacet let, chystá s deskou na Slovensko.

Pokáč – Mám doma kočku

Vtipálek české hudební scény, který si umí udělat legraci nejen sám ze sebe, ale i ze svého okolí. To mu za to ještě poděkuje. Asi tak by se dal zjednodušeně charakterizovat Pokáč, jenž je na svém Youtube kanále extrémně aktivní. Písnička Mám doma kočku odráží každodenní “muka” majitelů čtyřnohých krasavic. Pokáč umí dokonale vykouzlit atmosféru s nadsázkou sobě vlastní. Koukněte se na jeho další vtipné videoklipy a nenechte si ujít některý ze sólových koncertů tohoto textaře a písničkáře.

David Stypka, Ewa Farna – Dobré ráno, milá

Pro někoho objev hudební scény, pro někoho jen dalším písničkář z moravsko-slezského kraje. Jisté je, že o Davidu Stypkovi se mluví. Souvisí to s jeho nedávno vydanou deskou neboj., ze které je i nový singl Dobré ráno, milá, na němž se podílela i Ewa Farna. Věční společníci – radost, touha, vášeň, ale i žárlivost a pochybnosti. To jsou hlavní témata jemné skladby. Ewina vynikající interpretace dodává písni křehkost a naléhavost, a společně tak se Stypkou vytvořila skladbu, která bude neustále aktuální. Vizuálu se ujal známý raper a režisér videoklipů Lipo, jenž podtrhl intenzitu skladby.

KOFE-IN – Čarodějka

Podzimní melancholii a depresi zahání opavská kapela KOFE-IN novým klipem k singlu Čarodějka. Píseň z připravované desky vznikla pod vedením producenta Armina Effenbergera, se kterým kapela nespolupracovala poprvé, už v roce 2013 se podílel na jejich desce Dobré nebe. „Na jaře jsme vydali singl Víme kudy, pokračujeme Čarodějkou a počátkem příštího roku se chystáme natočit tři další novinky,“ prozrazuje postup zpěvák a textař Jan Kunze. Kapela sice ještě pro desku nemá ani název, ani datum vydání, dva singly z ní posluchači ale už znají.

 Foto: Petr Kurečka