Poslední Wolverine ukáže zestárlé superhrdiny

0
1237

X-Men, 50 let vzdálená budoucnost. Hrdinové jsou poraženi, Amerika je zhýralá a plná lovců mutantů. Před nimi se ukrývají Wolverine a Profesor Xavier. Oba poznamenal zub času, který se do nich nemilosrdně zahryzl. Logan tak pomalu ztrácí své schopnosti regenerace a u Profesora X se projevují známky Alzheimerovy choroby. Jednoho dne je nachází mladá mutantka Laura, které se podařilo uprchnout ze zajetí, kde se ji snažili přeformovat v super vojáka. Mladá dívka je ale mnohem důležitější, než se na první pohled zdá. Podezřele se podobá Wolverineovi.

Příběh je inspirovaný komiksem „Old Man Logan“ (Starej dobrej Logan) od Marka Millara. Jedná se o desátý X-Men film vůbec a současně o třetí a zároveň poslední Hugh Jackmanův solo film v roli Wolverina. Že to zní trochu depresivně? Trailer skutečně budí drsnější a temnější dojem než všechny ostatní X-Men“ filmy (možná až na X-Men Origins: Wolverine).

Koukněte na trailer a posuďte sami.

https://www.youtube.com/watch?v=P_GPCIwAwII

Režie se ujal James Mangold , který má na svědomí film Wolverine. Hlavní postavu zde umístil do Japonska, kde se Logan potýkal se ztrátou schopností i lstivou mutantkou Viper. Za mě to byl jeden z nejslabších X-Men filmů vůbec, ověnčený spoustou technických chyb, a velice mě zklamal i z ohledu zmařeného potenciálu. Doufám, že si Loganem napraví Mangold svou reputaci. Jak obstojí se můžeme přesvědčit cca 2. Března 2017.

Těšíte se?