Pražský Majáles představí “superstar” Bena Cristovaa i novinkovou Lenny

0
449

Majáles je akcí, na níž se každý rok sejdou desítky umělců a tisíce návštěvníků. Pro mnohé je to otevření nejen majálesové, ale i celé festivalové sezóny. Na konci dubna, kdy se Majálesy konají, je koneckonců už hezké počasí a vychutnat si hudbu venku na sluníčku je po éře klubů příjemné povyražení pro všechny. Už 28. dubna vypukne Pražský Majáles v Letňanech.

Stalo se už tradicí, že na Pražském Majálesu se pravidelně sejde snad celá česká a slovenská hudební scéna a do majálesového areálu se podívají i ti, kteří koncerty a festivaly moc často nevyhledávají. Ne že by kapely byly špatně vybrané, ale návštěvník nemá prakticky šanci vidět a slyšet všechny skupiny a písničky. Což je škoda, ale během následující festivalové sezóny, která končí až na konci září, je možnost kapely a interprety vidět ještě několikrát.

I letos se ale v Letňanech, kde se Pražský Majáles posledních několik let koná, ukážou kapely, jež na této akci nevystupují každý rok a dělá to z nich prakticky headlinery. Jedná se například o Bena Cristovaa, který sice aktuálně dělá porotce v novém ročníku soutěže Česko hledá SuperStar, ale stíhá i koncertovat. Začátek festivalové sezóny odstartuje na Pražském Majálesu a je jisté, že to rozhodně nebude nudná show. Tu nelze čekat ani od Rybiček 48, kteří nedávno vydali hned dvě nové písně. Ženy jsou poctou celému něžnému pohlaví a klip k singlu Američan z Poličan se zase natáčel v USA.

Dorazí i Tomáš Klus, který se zase vrátil k melodickým písničkám o životě a lásce, či Mandrage, kteří na začátku roku vydali desku Po půlnoci, v níž už nenajdeme tolik synťáků, ale především kytarové riffy, díky kterým si Mandrage zamilovaly tisíce fanoušků. Cenami ověnčení Mirai předvedou nejen svůj největší hit Když nemůžeš, tak přidej, ale i dojemnou písničku Anděl.

Na Pražském Majálesu vystoupí i Lenny, která před pár dny představila novinku Enemy, jež je předzvěstí nového alba. Nechybí ale ani tradiční majálesová sestava – UDG, Sebastian, Marek Ztracený, Paulie Garand, Skyline, Jelen, Vypsaná fixa, Wohnout či Horkýže Slíže. Už 28. dubna se tedy uvidíme v Letňanech v Praze.