Recenze: After: Polibek je oddychovka pro náctileté, nic víc od ní nečekejte

0
845
After: Polibek

Padesát odstínů pro teenagery, tak je přezdívaný film After: Polibek, který se vrhl do českých kin. Nutno podotknout, že je opravdu určen pro dívky pod hranici dospělosti, a proto od něj neočekávejte nic víc. Další věc je ta, že Polibkem to teprve začíná.

Tessa Young (Josephine Langford) jede na vysokou školu, kam jde studovat ekonomii, ale vždycky ji to víc táhlo k literatuře. Na jednom z večírku potká tajemného Hardina Scotta (Hero Fiennes-Tiffin), který na první pohled vypadá jako playboy. Oba to k sobě táhne, i přestože Tessa má několik let přítele Noaha.

Na první pohled se After: Polibek může zdát jako klasická romantická komedie. A ono to tak je. Pro náctileté slečny, které mají před sebou nebo právě prožívají první lásky, je to ideální film. Ovšem je nutné jim zdůraznit, že realita života je trochu jinde. Už od prvního momentu je jasné, že spolu Tessa, kterou hraje Josephine Langford, sestra slavnější Katherine Langford, jež je známá ze seriálu 13 Reasons Why, a Hardin, jehož role se zhostil Hero Fiennes-Tiffin, který si zahrál Toma Raddla v šestém díle Harryho Pottera, skončí. Ačkoliv jsou oba úplně jiní. Dialogy typu „Nevím, co chci,” jsou někdy až naivně roztomilé a leckdy i docela půvabné, i když tohle bylo ve filmech řečeno už milionkrát.

Hlavní roli hraje Josephine Langford

Roztomile naivní je i fakt, že hlavní drsňák miluje literaturu a umí známé verše. Plus se k tomu přidává i to, že před prvním milováním, nezapomene dvojice na ochranu, takže můžeme brát film i jako poučující. Což je alespoň milé. Otázkou je, jestli to nutně udrží i následné díly. Protože nikoho asi nepřekvapí, když řekneme, že After: Polibek je natočen podle knižní ságy spisovatelky Anne Todd. Následovat by měly díly Tajemství, Pouto, Slib.. A to je snad všechno, protože si nejsme jisti, zda by měla produkce utrácet miliony dolarů za film, který kdyby nevznikl, asi by se nic nestalo. Romantických naivních komedií už vznikl dostatek, tak budeme doufat, že After se v něm ztratí.

Chci si přečíst další filmové recenze