Recenze: Film Baby Driver kazí patetický závěr, dominuje mu skvělá hudba

0
1043
Baby Driver

Do českých kin přišel snímek, který má tendenci stát se novodobým Rebelem bez příčiny. Postavu Jamese Deana by mohl s klidem vystřihnout novodobý sexsymbol Ansel Elgort, který se do paměti zapsal ve filmech Hvězdy nám nepřály nebo Divergence. Šanci má teď ve snímku Baby Driver a po boku oscarových hvězd.

Snímek Baby Driver vypráví o talentovaném řidiči Baby (Ansel Elgort), který zajišťuje zločincům únik z místa činu. Je nejlepší ve svém oboru i díky hudbě, kterou si během divoké jízdy pouští. Když se ale potká s dívkou svých snů Debrou (Lily James) vnímá to jako šanci opustit svět zločinu a začít znovu. Jeho mafiánský boss (Kevin Spacey) ho ale opět přinutí do akce, která je předem odsouzena k neúspěchu. Baby a jeho nejbližší se ocitají v ohrožení a mladý řidič musí bojovat o svou lásku, život i svobodu.

Baby Driver začíná ze poměrně nudně a pomalu, přestože to má být dynamický film plný akce. Naštěstí se ale rozjede a velkou zásluhu na tom má i použitá hudba, která je další hlavní postavou celého filmu. Ta totiž dotváří ten správný dojem a divák díky ní nemá šanci snímek prozívat. Ansel Elgort je navíc muzikálně nadaný, není to jen herec, ale pracuje i jako zpěvák a producent, a je poznat, že se svou postavou má hudbu hodně spojenou. Nelze se tak divit, že si režisér Edgar Wright vybral právě jeho, protože se tento talentovaný herec může stát, i přes svou nedokonalost, novým vzorem na plakátech v dívčích pokojíčcích. Navíc Ansel nepatří mezi krasavce typu Zaca Efrona či Harryho Stylese, ale vystihuje to, co mladá generace potřebuje a jakého idola si hledá. Ansel je zkrátka trochu mimoň, ale proč ne? Navíc svou naivitou hodného kluka skvěle zapadá do drsného lupičského gangu, který Spacey vede.

Dobrá hudba, skvělé obsazení a na začátku i zajímavý nápad. Jenže celý námět, kdy v hloubi duše hodný kluk chce vystoupit z rozjetého vlaku, což už logicky moc nejde, nemůže být natažený na dvě hodiny. Film Baby Driver tak kazí patetické scény, které začínají vzpomínkami na matku a končí zbytečným tak, že nenechá diváka vůbec přemýšlet. Pokud si režisér dal za úkol udělat z filmu hit pro teenagery, rozhodně se mu to podařilo. Pokud chtěl udělat dobrou komedii, pokazil si to banálním námětem a scénami, bez kterých by byl celý Baby Driver opravdu hodně dobrou akční komedií. Protože některým vtipům se i ze srdce zasmějete.

Foto: Falcon film