Rock for People 2019: Dorazí Bring Me The Horizon i Rudimental

0
117

Na jubilejním ročníku festivalu Rock for People bude veselo. Jako první jména oznámili pořadatelé ty největší headlinery. Jsou mezi nimi Bring Me The Horizon, Tom Grennan a Pale Waves.

Organizátoři se rozhodli dát fanouškům předčasné vánoční dárky a každý den otvírat pomyslný adventní kalendář a oznamovat hudební hvězdy domácí i zahraniční scény. Hned 1. prosince tak našli fanoušci ve festivalovém kalendáři Bring Me The Horizon. „Kapelu jsem měl dlouho v hledáčku a přáli si ji i naši fanoušci,” říká ředitel festivalu Michal Thomes k prvnímu oznámenému headlinerovi a dodává:

„Jsem rád, že se nám právě Bring Me The Horizon, kteří si stejně jako naše dramaturgie ráda hraje se současnými hudebními styly a kontrasty, povedlo získat právě pro naši pětadvacátou sezónu.” Vedle slavné britské kapely, která bude v příštím roce slavit 15 let na scéně, už svítí v políčkách kalendáře také dvě mladé naděje z britských ostrovů: Svérázný písničkář Tom Grennan a goth-popoví Pale Waves se zpěvačkou Heather Baron-Gracie.

Další jméno ocení fanoušci taneční hudby. Stálici pozitivních elektrovibracích Rudimental nemusíme představovat. Jedna z nejlepších současných tanečních kapel, která si střihla spolupráci například s Edem Sheeranem, Johnem Newmanem nebo Dizzee Rascalem, vydává v lednu 2019 nové album Toast to Our Differences. Na Rock for People tak čekejme pořádnou porci novinek. Rock for People se bude konat na začátku prázdnin od 4. do 6. července na letišti v Hradci Králové a vystoupí na něm na sto kapel ze zahraničních i domácí scény.