Rock for People 2019: Kultovní Manic Street Preachers přijedou popřát k narozeninám festivalu

0
315

Třicet let, 13 alb, ceny jako NME Awards, Brit Awards či nominace na Mercury Prize a miliony fanoušků po celém světě. O kom je řeč? Přeci o kultovním velšském trojlístku Manic Street Preachers, kteří dorazí na festival Rock for People. Ten letos slaví 25 narozeniny.

“O Manic Street Preachers jsme se snažili v minulosti již několikrát Holy Bible mám dodnes mezi základními deskami, které formovaly můj vztah k rockové hudbě. Jsem rád, že to konečně vyšlo,” svěřil se Michal Thomes, ředitel festivalu. Naposledy se kapela postavila před zdejší publikum před pěti lety, tehdy se ukázaly v Lucerně. Málokrát britská kapela se pyšní tak dlouhou historií se stabilními úspěchy, kde nechybí nostalgie, pokora, ale i chuť držet krok s dobou, jako právě u Manic Street Preachers. A to za pomoci kytar, s politickými hesly, ale zároveň s písní na rtech. Kapela oddolalala veškerým trendům a vypadá to, že ani teď je žádné trendy neomrzí.

Britská stálice se přidá ke gratulantům k 25 narozeninám jednoho z nejstarších letních hudebních festivalů u nás. Od 4. do 6. července se v Hradci Králové ukáží mimo jiné Bring Me The Horizon, In Flames, Rudimental, Kodaline, The Subways, Franz Ferdinand či God Is An Astronaut, Our Last Night, You Me At Six nebo Flogging Molly. Z domácích kapel se mohou těšit například na MIG 21, Cocotte Minute nebo Vypsanou fixu.