Rock for People 2020: Do Hradce Králové přijedou Green Day nebo The 1975

0
43
Green Day se vrací do České republiky

Už teď je jasné, že příští rok bude, co se festivalů týče opravdu hodně nabitý. Do České republiky přijedou takové hvězdy jako Green Day, Fall Out Boy, The 1975 nebo The Weezer. A to na festival Rock for People.

Rock for People je festival, který má v České republice tradici. Ostatně letos oslaví už 26 let a před sebou má možná jeden z nejnabitějších ročníků. Do Hradce Králové se sjedou takové hvězdy jako Green Day, Fall Out Boy nebo The 1975. Pořadatelé ale museli udělat menší výjimku a červencový termín přesunout. Může za to hlavní trojka – Green Day, Fall Out Boy a The Weezer. Ti spolu jedou turné Hella Mega Tour a právě v červnu jsou kapely v Evropě. V červenci se přesouvají do USA, proto kvůli nim pořadatelé festival posunuli. „S ohledem na termín turné Green Day se v příštím roce uskuteční jeden z nejstarších hudebních festivalů u nás o dva týdny dříve, a to od 18. do 20. června,“ vysvětlují.

Green Day se do České republiky vrací už poněkolikáté a nejen pro organizátory je to splněný sen. „Vystoupení Green Day na Rock for People je splněním snu nejen nás pořadatelů, ale i mnoha našich fanoušků, kteří po nich volali v podstatě po celou naší historii. I proto jsme příliš neváhali a rozhodli jsme se udělat příští ročník v netradičním termínu,“ vysvětluje ředitel festivalu Michal Thomes. I proto se festival uskuteční od 18. do 20. června, lokalita zůstává stejná.

Poprvé se ale v České republice ukáží Fall Out Boy, kteří tu ale nejsou neznámou kapelou. Jisté je, že spojení Green Day, Fall Out Boy a The Weezer je opravdu fenomenální a rozhodně by to na hlavní headlinery stačilo. Pořadatelé ale stále zveřejňují další a další jména. Mezi ně třeba britské The 1975, držitele cen Brit Awards. Jedná se o jedno z nejskloňovanějších jmen indie popové scény. The 1975 jsou bohémové se vším všudy a jejich pověsti dostojí hlavně zpěvák Matt Healy. Do Čech se vrací po třech letech, poprvé se ukázali právě na festivalu v Hradci Králové. Aktuálně bodují s albem A Brief Inquiry Into Online Relationships, ale všichni už očekávají jejich chystanou novinku, která vyjde v únoru. Na ní si přizvali speciálního hosta a to švédskou aktivistku Gretu Thunberg.