Rock for People 2019: Jedinečné spojení Vypsané fixy a skotská radost Franz Ferdinand

0
197

Unikátní hudební spojení je to, co fanoušky baví a mohou se na to těšit během letošního Rock for People, který letos slaví 25. narozeniny. Populární Vypsaná fixa se postaví na jedno pódium společně s renomovaným orchestrem PKF – Prague Philharmonia. I Vypsaná fixa totiž slaví narozeniny.

Takové nápady v naší dosavadní existenci vznikly vždycky absolutní náhodou a tady to není jiné. Přišel k nám Mihal Thomes a řekl, jestli bysme do toho nešli. Já se zasmál, no a nakonec to budeme realizovat,” popisuje Márdi, frontman kapely. “Už hrajeme dlouho a kapela, aby nezestromovatěla jako ENti, občas potřebuje takovouhle věc, která oživí jejich existenci. Je to výzva, která je nakopne a zase vydrží dalších pár let existovat,” dodává zpěvák. Fanoušci se rozhodně mohou těšit na zajímavé spojení a je jistotou, že symfonický podkres melodické písničky dobře podpoří.

Dalšími posilami narozeninového line-upu je skotská indierocková parta Franz Ferdinand. Ta když hrála v České republice poprvé, jejich debutová deska se u nás nedala sehnat. Takový byl o kapelu zájem. Na festival přiveze svou aktuální desku Always Ascending, ale připomene také skladby, kterými si podmanila fanoušky po celém světě. Chybět nebude ani keltská vichřice Flogging Molly, kteří oslavují život, dobré i špatné. Pivo poteče proudem a všichni si budou připadat jako hrdí Irové. Strhující živý show, která pohltí  každého. Skvělá kombinace nástrojů, obzvláště houslové party rozechvějí každé srdce, kdežto nohy vydupají nepříčetné tempo téhle sehrané party.

Na festival dorazí i aktuálně nejúspěšnější bavorská kapela Eisbrecher, která potěšila hlavně fanoušky Rammstein. Svými ostrými kytarovými riffy a hlubokým zpěvem boří hitparády už 15 let. Tenhle žánr, doslova nazvaný jako “nová německá tvrdost”, spojuje vlivy hard rocku a heavy metalu s elektronickou hudbou a o jeho rozšíření se postarali právě Rammestein. Kapela Eisbrecher jen následuje své idoly. Z domácích kapel pak program dopní MIG 21 či Cocitte Minute.