Rock for People představuje line-up a láká účastníky na lepší jídlo

0
735
Rock for People; festival hudby a jídla.

Že je na většině hudebních festivalech problém jídlo, není žádným překvapením. Moderní návštěvník letních open airů už nemá zájem jen o langoše, pivo a klobásy. Festival Rock for People, který se uskuteční ve dnech od 3. do 5. července, se na jídlo letos hodně zaměřil a přináší návštěvníkům různé alternativy občerstvení. Zároveň také představil line-up jednotlivých dní.

I samotní organizátoři letošního 21. ročníku hradeckého festivalu Rock for People vnímali gastronomii na festivalu jako velký nedostatek. Letošní rok ale přináší novinku Street food rocks, jehož tour po republice bude zakončena právě v Hradci Králové přímo na festivalu. Festival svou tour začal v Brně, pokračoval do Prahy a hned dvakrát se podívá do Hradce Králové. První část se uskuteční 18.6., druhá pak během festivalu. Stánky, které organizátory osloví nejvíce, budou moci návštěvníci ochutnat ve Festivalparku a Rock for People se tak stane nejen hudebním, ale také food festivalem, které jsou v dnešní době neskutečně populární. Konkrétní stánkaře si organizátoři nechávají zatím pro sebe, ale návštěvníci se budou moci těšit na burgery, thajskou a vietnamskou kuchyni, orientální indickou nebo pikantní mexickou kuchyni. Dočkají se i milovníci tradiční české kuchyně.

Diskutovaným tématem byl také line-up jednotlivých dní. Ten organizátoři odtajnili před pár dny a hlavní hvězdy jako Royal Republic, The Offspring, Bullet For My Valentine, Massive Attackči The 1975 rozdělili do všech tří festivalových dní. Neděle bude patřit partičce Royal Republic a hvězdám tuzemské a slovenské scény – představí se Richard Müller, Mydy Rabycad či Vypsaná fiXa. V pondělí své kytary rozezní například The Offspring, pořádně si zakřičí Bullet For My Valentine a boky roztančí X Ambassadors. Z domácí scény se představí Tři sestry nebo Horkýže Slíže.

Mezi možná nejnabitější dny patří třetí festivalový den. V úterý se návštěvníci dočkají nejen ostřílených legend, ale i nadějí hudební scény. Dorazí například Massive Attack, Enter Shikari či Anti-flag. Do Hradce Králové zavítají i The 1975 či CHVRCHES. Českou scénu budou reprezentovat Monkey Business, Jelen nebo Lake Malawi. Rock for People se uskuteční ve Festivalparku v Hradci Králové od 3. do 5. července.

Foto: Petr Klapper