Rocková smršť na Rock for People pokračuje, do Hradce dojedou Three Days Grace, na Colours of Ostrava zase Björk

0
1052
Three Days Grace

Organizátoři festivalu Rock for People se činí. V únoru oznámili další velké rockové jméno, které fanoušci uvidí od 4. do 6. června v Hradci Králové. Tuzemským fanouškům se představí kanadská čtveřice Three Days Grace, která zahraje poprvé 5. června, tedy ve stejný den jako Faith No More či Limp Bizkit. Na Colours of Ostrava zavítá zpěvačka z úplného jiného soudku. V půli července se do Ostravy podívá Björk.

Čtyřlístek Three Days Grace z Kanady, kde jsou stejně jako v Americe etablovanou formací na tamní hudební scéně, se stane jedním z headlinerů festivalu. O jejich popularitě jasně mluví vysoká čísla ze sociálních sítí a kanálu Youtube či hojná návštěvnost účastníků koncertů. S dalším potvrzeným headlinerem tak nabývá festival jasnějších kontur, alespoň co se týče zázemí a služeb návštěvníkům. V minulém týdnu byly do předprodeje uvolněny rezervace a možnost zakoupení plochy v kempu a parkovacích zónách.

Na hradeckou část festivalu naváže o měsíc pozdějí novější verze festivalu Rock for People Europe, u něhož jsou zatím známí méně komerčně úspěšní interpreti. Do Plzně, jako do evropského hlavního města kultury 2015, se podívají například The Ting Tings, Guano Apes či Parov Stelar. V Plzni festival odstartuje 3. července a trvat bude do 5. července. Je brán více jako městský festival, protože se bude konat přímo v západočeském městě.

Úplně jiný hudební rozměr nabízí festival Colours of Ostrava. Ten nově oznámil islandskou zpěvačku Björk. Jedna z nejslavnějších a nejvlivnějších hudebních osobností 21. století, zpěvačka, skladatelka, textařka a herečka Björk, vystoupí na letošním ročníku festivalu s početnou kapelou a bezmála dvacetičlenným smyčcovým orchestrem. Představí zde své nejnovější album Vulnicura, které natočila na Islandu s venezuelským producentem elektronické hudby Arcem. Ten také s Björk přijede do Ostravy.

“Nové, osobně laděné album si okamžitě získalo celosvětovou pozornost a většina vlivných magazínů se shodla na tom, že se jedná o jednu z největších hudebních událostí roku 2015,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Projekce při koncertu na Colours of Ostrava nabídnou vizuály, které vznikly speciálně pro nadcházející jarní výstavu Björk v MoMA (Museum of Modern Art) v New Yorku. “Věříme, že se koncert i díky této neobvyklé vizuální show stane pro návštěvníky Colours of Ostrava nezapomenutelným zážitkem,” doplňuje Holušová.

Další hvězdou, která dorazí na ostravský multižánrový festival je zpěvačka St. Vincent. Ta patří k největším světovým jménům současného rockového písničkářství a za svou hudbu byla několikrát nominována na ceny Grammy či Brit Awards. Na festivalu uvede i svou čtvrtou, stejnojmennou desku, která vzbudila velký ohlas mezi hudebními publicisty po celém světě. “Obecně je St. Vincent oceňována pro svoji originalitu, novátorství, vizionářství i strhující pódiovou show, což jsme na vlastní oči viděli loni na obřím španělském festivalu Primavera,” doplňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Bjork_mail2
Björk

Foto: archiv festivalů