Sázavafest láká na jistotu české i světové scény

0
640
Sázavafest

Festival Sázavafest patří k zavedeným českým festivalům. Každý rok nabízí svým návštěvníkům českou osvědčenou klasiku, ale šanci mají na něm i nová jména. Osvědčené jistoty doplní Thomas Anders, který je znám spíše svým působením v legendární kapele Modern Talking. Přidá se tak k umělcům, jako jsou Majk Spirit, Miro Žbirka, Lenny, Vojtěch Dyk a B-Side Band, Xindl X nebo Slza.

Letošní 17. ročník Sázavafestu se bude již po páté konat v malebném městě Světlá nad Sázavou, přesněji v zámeckém lesoparku od 3. do 5. srpna. Jedním ze zahraničních interpretů bude Thomas Anders z Modern Talking, ikona populární hudby, která svými skladbami oslovila několik generací a i v dnešní době se těší velké oblibě. Anderson slibuje výjimečnou show a samozřejmě hity z osmdesátých let, kterými se kapela proslavila. Nebudou tak chybět singly jako You’re My Heart, You’re My Soul nebo Cheri Cheri Lady. Příležitost poslechnout si tyhle pecky na živo budou mít návštěvníci v pátek 4. srpna od 22:45.

Pořadatelé neochudí fanoušky ani o českou a slovenskou scénu. Právě ta od našich sousedů má na Sázavafestu velké zastoupení. Do města u řeky Sázavy dorazí například Majk Spirit, Peter Nagy, Miro Žbirka nebo Dara Rolins. Doplní české hvězdy jako je Vojtěch Dyk a B-Side Band, Xindl X, Čechomor, Mandrage, Aneta Langerová, MIG 21, Slza, Leny, Michal Hrůza, Jelen, Wohnout nebo Barbora Poláková. Na třech pódiích vystoupí během tří dnů celkem sedmdesát šest hudebních formací. Nebude chybět ani doprovodný program, tradiční Family Fun Zóna, prezentace divadel malých forem a exkluzivní autorská čtení. Z původně jednodenního festivalu, který svojí historii začal psát už v roce 2001, se stala třídenní hudební party ležící u jedné z nejhezčích řek v Čechách.

Foto: archiv festivalu