Kapela Seether míří do České republiky. Koncertovat bude v Praze a Brně

0
883
zdroj: RfP official

Jihoafričtí Seether chystají v květnu vydat nové album. V rámci téhle slávy plánují turné, v jehož rámci se zastaví i u nás – 29. září v Praze a 30. září v Brně. 

Stejně jako pražský koncert Billy Talent i tohle trio k nám zavítá díky organizátorům Rock for People. Michal Thomes k tomu s radostí dodává: “Seether  jsou  na  scéně  pevně  usazeni již  15  let  a  Shaun  Morgan  je  považován  za jednoho  z  nejlepších  melodiků  na  pomezí  metalu  a  grunge. Jsme proto velmi rádi, že nyní můžeme tuto nepřehlédnutelnou kapelu představit českým fanouškům.”

Kapela vznikla už v roce 1999, kdy nesla název Saron Gas. Jejich songy velmi brzy zachytilo nahrávací studio Wind-Up, se kterým v roce 2002 podepsali smlouvu, přejmenovali se na Seether a odstartovali tak svou kariéru. Od té doby mají na kontě šest alb a další se chystá. Poison the Parish vyjde 12. května a už pilotní singl Let You Down získal za jeden měsíc přes milion a půl zhlédnutí.

Za svých dlouhých 15 let na hudební scéně zažila kapela několik změn ve složení, ikonický Shaun Morgan v ní však stále zůstává už od jejího založení. Shaun Morgan je zpěvák, producent, kytarista, skladatel a stálice hardrockové hudební scény. A podobně jako každé větší hvězdě hudebního nebe se ani jemu v životě nevyhnulo pár alkoholových eskapád. Tou největší, kterou Shaun i skupina úspěšně přestáli, bylo protialkoholové léčení v roce 2006. Odvolali proto tenkrát i své turné s kapelami Staind a Three Days Grace.

Následující album Finding Beauty in Negative Spaces, které vyšlo v říjnu 2007, slavilo obrovský úspěch. Pilotní singl Fake It obsadil první příčky v US Mainstream Rock Charts a Modern Rock Charts. Podobné úspěchy sklízely i další songy ze zmíněného alba a kluci se přidali k turné s Breaking Benjamin, Three Days Grace, 3 Doors Down, Skillet, Red, Papa Roach, Flyleaf, Econoline Crush a Staind.

Pokud o téhle jihoafrické trojce slyšíte prvně, koukněte na jejich mírně psychedelický klip k zatím poslednímu vydanému songu: