SKupina ArtVox pokřtí nové EP plné nekonvenčního pop-rocku

0
1269
ArtVox

Když se minulý rok dala kapela ArtVox zase dohromady, mysleli to opravdu vážně. Znovu o sobě dávají vědět novinkou Secret Of Myself a zvou vás na křest svého nového EP. V pátek 26. června se od sedmi hodin můžete těšit na čtveřici talentovaných muzikantů, kteří vás v prostorách pražského hudebního baru La Loca vytrhnou z každodenního života.

Kapela vznikla před čtyřmi lety a hlavní myšlenkou zakladatele Marka Diviše bylo přinést lidem zcela odlišnou a nekonvenční hudbu. ArtVox se již od svého vzniku vymykala současným trendům a svou hudbou se snažila oslovit duši publika. Inspiraci hledají muzikanzi v nejrůznějších žánrech od jazzu, rock-blues až po alternative-rock.

Po rozpadu kapely v zimě 2013 ji znovu sjednotil současný zpěvák a textař kapely Dario Beširevič spolu s kytaristou Markem Divišem. Následně se k ArtVox přidali ještě basák Jindřich Šebesta a bubeník Matouš Hrábek. Své působení odstartovali minulý rok singlem So Bad a letos v červnu pouští do světa další písničku s názvem Secret Of Myself.

Znovuzrozená kapela ArtVox složená z mladých umělců se ve svých písních snaží vyjádřit vlastní prožitky, zkušenosti a zážitky. Smutek, radost, životní pády a osudy jsou tím, co pohání kapelu dál při tvorbě vlastních singlů. „Když zpívám, dostávám se do určitého stavu, kdy se zaměřím čistě na své emoce, které mnou proudí, a skrze hlas je dostávám ven. Tak sděluji okolí, co mám na srdci a snažím se tak vyjádřit svůj osobní postoj ke světu,“ vysvětluje zpěvák Dario Beširevič. Jako předkapela se představí pětičlenná parta Isue, která se do podvědomí dostala účinkováním v X Factoru v roce 2014. Krom Isue vystoupí i Sun Drive, která z pop-rocku přešla k tvrdším  prvkům alternativ rocku smíšeného se samply a elektronikou.

Foto: archiv skupina ArtVox