Skupina O5 a Radeček zahrála v Praze na střeše, divákům rozdala zpěvníky

0
893
O5 a Radeček zahráli na střeše vítkovského památníku.

Šumperská skupina O5 a Radeček existuje už dvacet pět let a v posledních letech si plní sny. Mimo jiné jede v letošním roce úspěšné tour střechách. Koncept, který si kapela vyzkoušela v minulosti na Moravě, rozšířila do celé republiky a podle většiny vyprodaných koncertů jí to vychází. Ani Prahu neochudila o tento jedinečný zážitek.

O5 a Radeček si zvolili výjimečný prostor Café Vítkov, kde se ze všech stran odkrývá pohled na Prahu. Akustický koncert otevřel písničkář Pokáč, který je známý nejen díky své spolupráci s dalším moravským písničkářem Voxelem, ale také pro své sólové projekty. Pokáč sází především na vtipné a výstižné texty. Pro příště by se však měl věnovat spíše hraní než vyprávění trochu zbytečně dlouhých historek bez pointy.

Pokáč.
Pokáč.

Jeho set ale příjemně naladil přítomné posluchače, kteří dostali před koncertem šumperské pětice i zpěvníky, aby mohli s kapelou odzpívat jejich písně. Díky uvolněné atmosféře, kterou zpěvák Tomíno prokládal svými o trochu vtipnějšími historkami než Pokáč, a přítomnému místu, se celý koncert nesl v pohodovém duchu. Radečci zahráli nejen svůj první velký hit Praha, ale také svůj poslední Vloupám se. Nejen tyhle písničky ale stojí za zmínku. Veselé klobouky, Máš mě na svědomí, Kristián; to je jen zlomek písní, které patří do repertoáru kapely. Jako dobrý zpěvák se ukázal nejen Tomíno, ale také Radeček, který se postaral o cover skupiny Coldplay.

Jediné, co bylo na celém koncertu trochu rušivé a nepotřebné, byla přestávka uprostřed koncertu, která jej rozdělila na dvě poloviny. Skupina to sice komentovala jako pauzu na občerstvení, přesto to zbytečně narušilo celý průběh a náladu koncertu. Turné O5 a Radeček se teď vrací zpět na Moravu a kapelu je možno vidět ještě v Jeseníkách, Šumperku či Zábřehu. Na většině místech je ale už vyprodáno.

Národní památník na Vítkově.
Národní památník na Vítkově.

Foto: Barbora Turková, Šárka Blahoňovská