Skupina UDG představuje nový videoklip Šeptáš. Vznikl na live koncertech

0
448
UDG live

Ústecká skupina vypouští z loňské desky Emotikon teprve druhý videoklip. Šestičlenná parta nechala fanoušky dlouho čekat na klip k písničce Šeptáš, který vznikl na živých koncertech, jimiž skupina nebude šetřit ani letos v létě.

UDG jako pilotní klip k desce Emotikon zvolili Atomyzahrál si v něm herec Patrik Děrgel a zahostoval i zpěvák Jakub Děkan. Atomy si vysloužily 1,5 miliónů zhlédnutí na Youtube. “Klip k písničce Šeptáš jsme ani neplánovali. Chtěli jsme jen natočit bonusové koncertní video z vyprodaných koncertů v Lucerna Music Baru a v Ústí nad Labem. Záběry se ale natolik povedly, že jsme se rozhodli poslat do světa oficiální video,” vysvětluje hlavní myšlenku zpěvák Petr Vrzák.

Kapela je na hudební scéně několik let a stejně jako každý rok i letos ji čeká nabité koncertní léto. Vystoupí na mnoha festivalech, Sázavafest a Benátskou noc nevyjímaje. “Jsme koncertní kapela, užíváme si každý koncert a bavíme se různýma ptákovinama. Teď jsme s sebou začali vozit malé pódium, kde máme připravené druhé bubny. Je to sranda a nepřicházíme o přímý kontakt s lidmi, který milujeme v klubech,” popisuje koncertní nadšení kytarista Volt.

UDG ale nechtějí stagnovat a vymýšlí i další novinky a překvapení pro fanoušky. Na podzimní turné, u kterého brzy odhalí místa, si pozvali kamarády z šumperské skupiny O5 a Radeček a písničkáře a skladatele Pokáče. Na zimu plánují i jeden speciální projekt. “Zatím je to tajné. Prozradíme jen to, že vypneme bustr a pojedeme na hory,” láká posluchače basista Pavel Vrzák.


Foto: archiv skupiny