Support Lesbiens v Plzni uškodilo zejména nesmělé publikum

0
697
zdroj: Support Lesbiens

Support Lesbiens vyrazili 6. října na své podzimní tour k poslední desce K.I.D a nezapomněli přitom navštívit i Plzeň.

Support Lesbiens ve svém posledním albu vsadilo na dvojjazyčnost. Ta se ale možná nakonec tak úplně nevyplácí. Člověk se totiž naživo nemůže ubránit pocitu, že čeština sluší Czendovi zkrátka daleko víc než angličtina. Poznat to bylo i na stydlivých fanoušcích, kteří zejména u česky zpívaných písniček odhodili stud a dvoumetrový odstup zkrátili na metr. Překvapivě to tedy nebyly starší songy Supportů jako jsou Cliché, Sweet Little Something či Twice Shy, které fanoušky rozhicovaly. Největší úspěch slavila Řeka a překvapivě i jejich nejnovější song Pohádka.

Czendovi se i přes veškerou snahu nepovedlo vzniklou bariéru mezi fanoušky prolomit. Ti si z neznámých příčin nechávali od kapely odstup, což atmosféře koncertu příliš nepřidávalo. Nedá se ale říct, že by jinak akční Plzeňáci stáli na Supportech jako kůly v plotě. Jen se zkrátka tradičně nepařilo vpředu, nýbrž vzadu. Sem tam se našel odvážlivec, který vystoupil z řady, nikdo ho však nenásledoval, a tak se tanečním krokem opět zařadil na původní místo. Příchozí publikum obecně působilo poměrně rozpačitě. Pařilo se zejména po skupinkách a obecně chyběla fanouškovská pospolitost. Nové složení Supportů tak zřejmě bude muset na své fanouškovské základně ještě nějakou chvíli pracovat.

Možná by Supportům ve výsledku víc slušel Anděl, anebo Divadlo Pod lampou. Pro oba zmíněné kluby je totiž typický malý, temný a intimní prostor. K tvrdšímu žánru, kterým se Supporti se svou poslední deskou vydali a do něhož stylizují své koncerty, by takový prostor sedl zaručeně víc, než poměrně světlá a otevřená Buena Vista. Kdo ví, třeba by v potemnělé atmosféře fanoušky ostych rychle opustil.

SHARE
Previous articleČeská hudební scéna se opět otřásá v základech. Příčky Českého slavíka obsadil Ortel
Next articlePustina sází na syrový děj a emoce
Nela má za sebou vystudovaný magisterský obor Teorie a filozofie komunikace na Západočeské univerzitě v Plzni. Zkušenosti posbírala všude možně - od vlastního blogu, přes stáž v Nestlé v brand marketingu až po psaní a správu sociálních sítí pro culture-times.cz. Je to právě ona, kdo pro vás píše všechny ty filmové recenze a pečlivě sleduje kulturní dění v Plzni a jejím okolí. Na fulltime hnízdí v Proseo Media, digitální komunikační agentuře, kde má na starosti obsahový marketing.