TOP 5 plzeňských akcí na měsíc únor

0
1258

Druhý měsíc už zaklepal na dveře a my jsme pro vás vybrali pět plzeňských akcí, které si v únoru rozhodně nemůžete nechat ujít!

Ateliér Jiřího Trnky
17. 1. – 10. 5.
Galerie města Plzně

Výstava sice běží už od zahájení a potrvá až do 10. května, tudíž zdánlivě není kam spěchat. Na druhou stranu tři měsíce uběhnou jako by nic a nechat si ujít tuhle unikátní multimediální výstavu by byla vážně škoda. Věřte nám, my tam byli a víme, o čem mluvíme. Ostatně recenze se dočkáte již brzy.

Meeting Literature
10. 2.
Galerie Evropského domu

O co se jedná? O autorské čtení Joke Van Leeuwen. Joke Van Leeuwen je nizozemská autorka, ilustrátorka a kabaretní umělkyně. A právě s touto výjimečnou dámou máte jedinečnou možnost se již příští týden setkat. Na akci je nutné se rezervovat, tak nečekejte a rezervujte na martina.simankova@johancentrum.cz.

Další akce zmíněného projektu na sebe nenechá dlouho čekat. O pouhých 9 dní později se bude v Galerii Evropského domu pořádat Večer současné norské literatury. Přednáška, promítání i zábava zaručeny.

Jednotka intenzivní lásky
14. 2.
Nové divadlo Malá scéna

Nezáleží na tom, jestli sv. Valentýna milujete nebo jím opovrhujete. Procházkova činohra vás nenechá klidnými tak jako tak. Slibuje humor, hravost a to nejdůležitější – odkrývání tajemství.

PechaKucha night
20. 2.
DEPO2015

Další z pravidelných večerních prezentací napříč tvůrčími obory je zase tady! Pokud jste zatím ještě neměli šanci se zúčastnit. Teď je pravá chvíle to napravit!

Festival světla
20. 2. – 21. 2.
prostor mezi DEPO2015 a Plzeňským prazdrojem podél řeky Radbuzy

Znáte pražský Signal festival a štve vás, že jste na něj neměli čas zajet? Už nemusí. Plzeň 2015 se spojila s tvůrci ze Signal festivalu a připravili si pro vás jedinečnou světelnou show. Večerní Plzeň rozjasní různé světelné instalace, videomapping a těšit se můžete i na interaktivní aplikace.

Spolu s tím je na stejné dny naplánovaná akce Lampiony nad plovárnou, která slavnostně festival zahájí a připomene začátek Čínského nového roku. Tak si připravte lampiony a hurá do ulic.

 

foto: plzen2015.cz