TOP 5 z Rock for People

0
467
foto: Dáša Topolová

23. ročník Rock for People je slavnostně za námi, řada dalších fesťáku vesele před námi, ale teď, teď je čas na TOP 5 z letošního Rockáče.

Vypsaná fixa

Možná je to těžko uvěřitelný, ale je to tak. Málokterá kapela dokáže rozparádit český publikum jako tahle skvadra. Nepletu-li se, je Vypsaná fixa na programu téměř každého ročníku a pořadatelé očividně moc dobře vědí, proč kluky zvou. Odezvu od fanoušků mají totiž často větší, než leckterý zahraniční interpret – a není to rozhodně jen tím, že by v ČR nebyli tak známí. Kam zkrátka přijde Vypsaná fixa, tam se jí pokaždé podaří vykouzlit pořádnou párty – bez ohledu na denní dobu, bez ohledu na počasí. Klobouk dolů a jen tak dál.

Jídlo

Oproti loňskému roku zažil letošní ročník RfP pořádný upgrade, co se jídla týká. Velké plus patří Špagetárně, u které bylo plno neustále. Nově se rozšířil i sortiment pro vegany, vegetariány a různé jiné bezmasáky. Nechyběly však ani stánky s pořádnými burgery, zmrzlinářské stánky, vafle, palačinky a nejeden návštěvník zajisté ocenil UGO bar.

Přijatelné ceny

Termín “festivalové ceny” získává v posledních letech jiný význam i díky RfP. Za jídlo v mnoha případech nedáte nutně víc, než za kolik byste si jej pořídili v běžné restauraci. Často jdou ceny ještě níž (ve Špagetárně například špagety se špenátem a parmezánem za 90 Kč – no neber to!). To samé platí i o drincích – takový Jack Daniel’s drží ceny drinků na 80 Kč, za panáka je to pak 25 Kč. Jäggermeister sice na akcích podobného typu drží cenu ještě o pět korun níž, ale v baru za Jacka přeci jen pořád dáte dvojnásobek.

Čajovna

Čajka je už takovou tradiční chill out zónou, která dozajista neurazí a pokaždé zcela určitě nadchne. Kluci (i holky) na vodnicích rozhodně nešetřili, a tak jste ve třech mohli u jedné relaxovat i více jak hoďku. K tomu zpovzdálí poslouchat dobrou muziku a v klidu nabírat síly po propařeném večeru. Je třeba víc slov?

Evanescence

V našem výběru TOP 10 nebyli, za to rozhodně stálo je vidět Poslední CD vydali naposledy v roce 2011 a možná právě díky tomu se našlo jen málo těch, kteří by si koncert týhle americký gothic rockový skupiny neužili. My Immortal v čisté pianové verzi s něžným Amyiným hlasem ve spojení s pozdní večerní hodinou vytvořilo nezaměnitelnou romantickou a jemnou atmosféru. Evanescence nepředváděli žádné výstřelky, ani se nesnažili o velkolepou show. Vsadili na jistotu a kvalitu svých songů, čímž si zaručili úspěch.