Trojice českých designérek ovládne POPUPSTUDIO

0
968
Trojce mladých designérek se představí společně v POPUPSTUDIO.

České designérky tvořící pod značkami LOTE, BALAS a DANA BEZDĚKOVÁ JEWELLERY spojily své síly, aby předvedly svou tvorbu. Minimalistické kousky zaplaví pražské POPUPSTUDIO ve čtvrtek 18. června od čtyř do devíti večer a nabídnou unikátní kombinace šperků, doplňků a oděvů.

Kožené doplňky Renaty Kedzierski Balášové (Balas), šperky Dany Bezděkové a oděvy Lenky Trlicové (Lote) vytváří originální kombinace, které lze pořídit v rámci POP UP STORE, který se uskuteční v polovině letošního června. Tvorbu těchto tří žen spojuje minimalistická estetika, precizní řemeslná práce a lehkost.Nadčasový design, kvalitní materiály a řemeslné zpracování jsou atributy značky Lote, pro kterou už od roku 2011 tvoří designérka Lenka Trlicová. Absolventka Designu oděvu a Designu obuvi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně tvoří limitované kolekce dámských oděvů a doplňků. Filozofie Lote vychází s hesla „About the hidden“ – tedy to co je skryto a za minimalistickými tvary oděvů je často skryto řemeslné zpracování a ruční práce.

Balas je značka ručně zpracovávaných a sofistikovaně navržených usňových doplňků, které tvoří Renata Kedzierski Balášová. Hlavní pozornost je věnována vysoce kvalitním materiálům a také unikátní zakázkové výrobě. Každý produkt je vyroben z jemné italské usně a opatřen pro Balas charakteristickými detaily, jako je perforace a proplétání usňových řemínků. Balas představí kromě kabelek, psaníček a peněženek především novinku – dámskou kabelku s názvem „A4”, která je konstruovaná zejména k nošení dokumentů. Kabelku lze díky originálnímu provedení popruhu nosit na několik způsobů v závislosti na aktuálních potřebách.

Dana Bezděková v rámci POP UP STORE poprvé představí limitovanou kolekci náušnic Mechanica Ball. Tato novinka je výsledkem práce designérky, která ve stejnojmenné kolekci vnímá šperk jako mechanický objekt. Promyšlená konstrukce šperků s hybnými částmi umožňuje pohyb a variabilitu celého šperku a jeho částí. Šperky reagují na pohyb těla nebo vybízejí nositele ke hře se svou výslednou podobou.

Foto: pozvánka na akci