VIYU vydávají nový videoklip a zvou na křest EP

0
949

VIYU je nový projekt Daniela a Toma z dnes již neexistujících Rara Avis. „Ztráta živé kapely s akustickými bicími a basovou kytarou nám umožnila zcela nový přístup ke skládání a především hraní naší hudby. Po prvotních pokusech jsme postupně našli cestu, kterou se chceme vydat. Následně jsme se s novým vybavením na pár měsíců zavřeli do atomového krytu a věnovali jsme se experimentování s tvorbou zvuku, různými hudebními styly a aranžmá. Chtěli jsme používat především zvuky, které jsme si sami vytvořili.“

V písních jsou tak použité nahrávky kytar s přirozeným reverbem, které se nahrávaly v různorodých lokacích, ale také vysamplované zvuky jako například potrubí či náhodné ruchy a pazvuky. Skladby začaly pomalu nabírat konkrétnější formu a úplně první singl s názvem Into The Places, nahraný v Golden Studio, spatřil světlo světa již v roce 2013.

VIYU
VIYU

VIYU šli v tvořivém procesu ještě dál a začali s nahráváním dalších skladeb ve vlastním malém studiu.„Poslechli jsme si každou sekundu každé vytvořené skladby zhruba 19 883-krát, abychom se ujistili, že všechno zní tak, jak jsme si představovali a aby zároveň na zmixované nahrávce nezmizel náboj a energie z demoverze.“  Zhruba po roce nahrávání, mixování, upravování a předělávání od samotného začátku měli VIYU připravené skladby na jejich debutové albu „Morning“. Finální pečeť na zvuk elpéčka dal Ecson Waldes z Biotech studios.

A jak vlastně VIYU zní? Každá skladba na albu má svou vlastní náladu a charakter, ale zároveň jsou navzájem spojeny zvukem úderných bicích, ostrých syntezátorových linek, kytarových riffů a melancholickým zpěvem. VIYU vydávají Morning pod labelem Starcastic records, kde si ho můžete zdarma či za libovolný příspěvek stáhnout.

Pokud chcete vidět VIYU naživo, zde budete mít příležitost:

10.6.2015 v Praze v Café V lese

11.6.2015 v bratislavském NuSpirit clubu

13.6.2015 v Trenčíně v Coffe Sheep.

Ke skladbě 6:30 AM z EP „Morning“ také vzniknul klip, na který se můžete podívat zde:

Odkazy:

http://viyucontact.wix.com/viyu
https://www.facebook.com/viyuviyuviyu
www.starcasticrecords.cz
www.deadred.sk