Začal studentský měsíc, vše se zakončí Majálesem v Praze, Brně a Hradci Králové

0
687
Svůj set odehraje například Tomáš Klus.

Majáles je každoročně prvním open airem, kdy muzikanti a milovníci hudby vyjdou z klubů a poprvé si užívají předfestivalovou náladu a atmosféru. Letošní Pražský Majáles se uskuteční netradičně v sobotu 29. dubna v PVA v Letňanech, ten brněnský je naplánovaný o týden později, 6. května na brněnském výstavišti. Hlavními hvězdami budou Marpo & Troublegang, Tomáš Klus nebo Aneta Langerová.

Duben patří už tradičně studentům a studentským akcím, které se vždy zakončí hudebním festivalem Majáles. Na něm letos vystoupí Marpo & Troublegang, kteří v loňském roce opanovali pražské Forum Karlín. Pro Majáles ale představí speciální verzi, která nepůjde spatřit na žádném jiném festivalu v Čechách, ale pouze na třech Majálesech. “Je nám ctí představit desku Lone Survivor na pražském, brněnském a hradeckém Majálesu tak jako ve Foru Karlín,” láká fanoušky raper Marpo, který je známý i jako bubeník skupiny Chinaski. Marpo ale není jedinou hvězdou letošních Majálesů. Na venkovní pódia se podívá i Tomáš Klus, který se po roce aktivního odpočinku vrátil loni na koncertní pódia, slovenští Horkýže Slíže nebo No Name. Chybět nebudou ani Mandrage, kteří na Majálesech vystupují pravidelně, poprvé si ale návštěvníci poslechnou zpěvačku Anetu Langerovou.

Zmíněné hvězdy české a slovenské scény nebudou ale to jediné, na co pořadatelé lákají fanoušky ve všech třech městech. Návštěvníci nepřijdou ani o další silné taháky – Rybičky 48, Jelen, Majk Spirit a H16, Vypsanou fixu, UDG, Skyline, ATMO Music, Sto zvířat, Paulie Garanda, Prago Union, Mydy Rabycad či Sebastiana. I díky nabitému hudebnímu programu mizí vstupenky velmi rychle, pořadatelé proto doporučují s jejich pořízením neváhat. Loňský hradecký Majáles byl vyprodaný už v březnu, další dva několik dní před akcí.

Vystoupí i Marpo & Troublegang.
Vystoupí i Marpo & Troublegang.

Návštěvníci a hlavně studenti vysokých škol nepřijdou ani o tradiční program. Chybět tak nebude volba krále a královny Majálesu či alegorické průvody vysokých škol s jejich kandidáty. Jednotliví nominovaní nepřijdou ani o tradiční disciplíny. “Akce v Praze a Brně se stěhuje na sobotní termín, proto veříme, že pozornost získají právě majálesové průvody. Věříme, že bude rekordní účast,” uvedl hlavní pořadatel Majálesu David Peštál.

Foto: archiv