Zaměřeno na Rock for People 2017: 10 věcí, které si nemůžete nechat ujít

0
644

Zadání znělo: “Nelo, vyber XY věcí z rockáče a napiš o tom nějakej článek na CT.” Jako cože? Viděli jenom doprovodnej program? Nebo ten seznam kapel? A může těch bodů bejt třeba sto padesát čtyři?

Nemůže. Takže tady máte krásnou kulatou desítku:

1) Doprovodný program

Na RfP vědí, jak své návštěvníky řádně zabavit. Ať jste denní  nebo noční tvor, milovník divokých párty či kliďas, zábavu na Rockáči najdete vždy. Od hudebních stagí přes relaxační, herní, vzdělávací či jinak zábavní a taneční zóny zase hezky zpátky k headlinerům večera. A pokud jíte hodně a rádi jako já, tak i kukanda mezi žracími stánky je taková příjemná celodenní zábava.

2) You Me at Six

Možná se jako o hlavních headlinerech mluví o Evanescence nebo Paramore. Pro mě je letošním tahákem bezpodmínečně tahle rocková banda z Weybridge. Jejich klidný rytmy se specifickým hlasem Joshe Franceschiho jsou jasnou volbou úterního podvečera. Teda doufám, že budou hrát v podvečer – západ slunce, romantika, rozumíte?

3) Večírek pro nedočkavé

Protože my jsme ti nedočkaví! A víte, kdo tam bude? Skyline nebo třeba Cocaine Party. A to znamená opravdovou párty, takže žádnej kec nebo planej slib. Ostatně o tom, že RfP vrací večírek pro nedočkavé do hry, jsme už psali. A vězte, že tyhle dvě kapelky nejsou jediné, které nás v předvečer festivalu hodlají pořádně rozhicovat.

4) Foster the People

Tahle kalifornská inde-popová skvadra je další z kategorie “kapely, které si nemůžu nechat ujít”.  U nás si svou slávu zasloužili singlem Pumped Up Kids z roku 2010. A teď to zajímavý – je to totiž právě tenhle song, kterým si kluci získali fanoušky po celém světě, dokonce i v tom samém roce. Takže jsme taky konečně v naší republičce stihli nějakou kapelku  zaznamenat včas, a ne až s pětiletým zpožděním. Nicméně hudební fajnšmekry touhle informací neohromíte – song byl totiž dost virální, tudíž vlastně mainstream, tudíž vlastně je to stejně kapela pro lůzy. Ale mě to netrápí, protože hudbu dělím podle jednoduchýho vzorce: líbí/nelíbí a tihle kluci se mi sakra líbí!

5) Die Antwoord

To abyste neřekli, že vybírám samý klidný a holčičí kapelky. Die Antwoord je divočinka z Jihoafrické republiky. Taková mírně psychedelická a místy vlastně docela strašidelná. To ale spíš jen vizáží a ztvárněním videoklipů. Jsou to totiž takový extravagantní šílenci a šílenost je cítit i z jejich hudební tvorby. Jsou hodně specifičtí a můžete se u nich dočkat tanečních i hip-hopových prvků. Hrát budou stejně jako You Me at Six hezky 4.7.

6) Three Days Grace

Ruku nahoru, koho nepřekvapuje, že při mém výběru padla volba i na tuhle kanadskou čtyřku? Věčná škoda, že jsem kluky nestihla ještě v době, kdy s nimi zpíval Adam Gontier. Ovšem Matt Walst taky stojí za poslech, ne že ne! No nic, můžete dát ruce zase dolů. Stejně je nevidím, že jo.

7) U rampa

Tohle je z kategorie “pro sportovce” – takže nic pro mě, alespoň co se extrémních kousků na kole týká. Vrcholem mého seznámení s u rampou totiž bylo, když jsem na ni v cca 10 letech vyběhla a strávila tam půl dne, jakože přesně takhle to chci, protože jsem se bála slézt dolů. A proč jsem jí sem teda zařadila? Protože hezký kluky na BMX a skatech lítajících vzduchem si přece nemůžu nechat ujít.

8) Rec.stage

Dobře no, tahle sranda nebude jenom na Rockáči, ale třeba také na Colours of Ostrava, Sázavafestu, Benátské a Sweetsen festu. Všechny tyhle festivaly totiž spojuje to samé – třídění odpadu. A právě na recyklované hudební nástroje se tady bude hrát. Na jejich výrobě se podíleli Tata Bojs a portál samosebou.cz. Těžko z hlavy říct, jak to bude vypadat, natož znít, nicméně rozhodně to patří na seznam věcí, které si nejde nechat letos ujít.

9) Kempování

Stavět svoje komunistický áčko uprostřed největších veder,  modlit se, aby ho zase někdo nepoblil jako loni, zakopávat večer o všechny ty šňůry okolních stanů, přes vyřvávání tanečních stagí se nevyspat ani se špunty v uších, dvě hodiny se snažit stan zase sbalit do toho srandovně malýho vaku, půl roku rozkřikovat, že tohle už ve svym věku nikdy nehodlám absolvovat a příště si radši platím hotel? Tak určitě! Rok se s rokem sešel a letos vím, že tentokrát to určitě bude jiný, protože jsem poučená z minule, ne asi. 😉

10) Jack Daniel’s Zone

Možná to vypadá jako reklama, možná jako šikana jiných obrandovaných stagí. Ovšem my, kteří jezdíme pravidelně, musíte zkrátka uznat, že Jack Daniel’s Zone je nejlepší zábavní zónou vůbec. Panáci, grilčko, chill out, večer párty a navíc obrandovaný věci za vyplnění dotazníčku! A tak Jack Daniels každoročně ukazuje, že když vytvoříte lovebrand, tak i pláštěnka, která vlastně vypadá jako neforemný pytel na odpadky, je nepostradatelným doplňkem na každý následující festival. Takže jo, recykluju tuhle obludnost již čtvrtým rokem, protože Jack Daniels, ne asi.

A teď je prostor pro všechny, kteří se mnou nesouhlasíte – tak šup – na co jsem zapomněla, v čem jsem se zbláznila a vůbec – na co se těšíte?