ZAZ poprvé v Praze: „Public tchèque j’adore”

0
1184

Třetí koncert v České republice, průřez třemi alby, tři měsíce vyprodaný koncert. Jedna jediná zpěvačka. Francouzská šansoniérka ZAZ dorazila poprvé do Prahy a publiku ukázala, proč byl její první pražský koncert beznadějně vyprodán.

ZAZ se těší velké oblibě českého publika. Svou popularitu a úspěch dokázala už dvakrát na festivalu Colours of Ostrava, kde byla letošní rok jedním z hlavních headlinerů. Proto se nebylo čemu divit, když nedlouho po festivalu bylo oznámeno, že se ZAZ vrátí do Čech znovu a rovnou dvakrát. Na konci listopadu vystoupila v Praze a o pár dní později se podívala do Brna. O oba koncerty byl velký zájem, ten pražský byl tři měsíce vyprodaný.

Jako předskokanka vystoupila v karlínském Fóru Karlín zpěvačka Elis, která je k ZAZ přirovnávána a je i její velkou fanynkou. Zpěvačka, známá především z jedné talentové soutěže, publikum překvapila svým sebevědomým vystoupením a nakažlivými písněmi. Hned po svém koncertě odjela do Státní Opery, kde se ten večer stala Objevem roku na Slavíkách. Krátce po deváté hodině přišla do zaplněného sálu už sama velká hvězda. Za doprovodu své kapely tak odstartovala dvouhodinový koncert, který se skládal z průřezu jejích tří alb. Nejvíce prostoru dala francouzská zpěvačka písním z alba Retro Verso, neopomněla ale ani své poslední album Paris, které věnovala městu nad Seinou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První část koncertu se nesla v popovějším duchu, ZAZ skotačila na pódiu, na fanoušky mluvila především svým rodným jazykem, ale své posluchače potěšila i lámavou češtinou. Při písni Gamine publiku rozjařená Francouzka předzpívávala jednotlivé sloky a povzbuzovala jej k tanci a zpěvu. Poté si nechala přivést obrovskou dekoraci a představila svou oblíbenou obrázkovou knihu. Pódium se tak změnilo v kabaret a ZAZ kromě zpěvu a stepu předvedla i hru na bubny.

Svou “češtinou” ZAZ přítomné roztleskala hned několikrát. Největšího potlesku se jí ale dostalo za příběh o kolibříkovi, který zachraňoval hořící les kapkami v zobáčku. Druhá část koncertu byla zasvěcena více šansonu a zpěvačka a skladatelka navodila spíše klubovou atmosféru písněmi jako Comme ci, comme ca, baladou Si či
J´ai
tant escamoté. ZAZ samozřejmě neopomněla ani na hit Je Veux, jehož refrén se snažilo zpívat celé Fórum Karlín. Francouzská hvězda tak jen stvrdila svou oblibu v Čechách. Důkazem toho byla i její věta, kterou neustále opakovala ‒ “Public tchéque j´adore”; “Miluji české publikum”. Šansoniérka tak potvrdila, že se sem v létě bude snažit vrátit už s novým tour k desce Paris.

Foto: Barbora Turková