Žebřík 2014: Favority jsou Aneta Langerová a Tomáš Klus, získali tři nominace

0
1296
Žebřík 2014

Zpěvačka Aneta Langerová za desku Na Radosti a Tomáš Klus za poslední album Proměnamě získali nejvíce nominací na hudebních cenách Žebřík 2014 Bacardi Music Awards, které se každoročně předávají v půlce března v Plzni. Šanci mají i skupiny Vypsaná fixa, Chinaski nebo Slza.

Hudební ceny Žebřík jsou mezi muzikanty všeobecně hodně oblíbené, protože je nepředává žádná uměle sestavená akademie, ale fanoušci. Ti od začátku roku hlasovali pro své oblíbené interprety, aby je dostali do širších nominací, které byly oznámeny na začátku února. Nejvíce nominací vybojovala Aneta Langerová za loňskou úspěšnou desku Na Radosti a Tomáš Klus a jeho album Proměnamě. Oba dva získali tři nominace za desku roku, skladbu a zpěvák a zpěvačka roku. Langerová přímo v Plzni navíc vystoupí.

Dvě želízka v ohni mají Lenka Dusilová, Michal Hrůza, Slza, Xind X a Vypsaná fixa. Zabodovat může David Koller, jak sólově, tak s Lucií nebo skupina Kryštof díky svým vyprodaným Kryštof kempům. Po jedné nominaci mají Chinaski, Mandrage, Lake Malawi, Imodium, PSH, Ondřej Brzhobohatý, Vojtěch Dyk, Marpo, Ben Cristovao, Jana Kirschner, Celeste Buckingham nebo Ewa Farna. Objevem mohou být skupiny Slza, Jelen, Kyanid, Mother´s Angels či zpěvák Voxel. Podobně jako loni je kandidátů na konečný úspěch celá řada, a to je dobře – nejen pro napínavost ankety, ale hlavně to svědčí o celkem slušné rozmanitosti naší scény, kde nedominuje jen pár jmen, jako tomu bylo dřív,” komentuje první kolo ankety ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Pro své vyvolené můžete hlasovat do konce února pomocí sms, více informací na ireport.cz . Ceny se budou předávat 13. března 2015 od 19 hodin v kulturním centru DEPO2015 v Plzni a na akci vystoupí kromě Anety Langerové i Ondřej Brzobohatý, Vypsaná fixa, Inekafé a Richard Müller. Ceny Žebřík pořádá hudební server iReport a vítězové mohou získat sošky z dílny Václava Česáka. Několika hodinovou show budou opět provázet herci Bára Poláková a Tomáš Hanák.