Zimní Rock for People má své hvězdy. Představí je v Praze, Brně a Bratislavě

0
568
Zdroj: SMART Communication

Rock for People vypustí svou první vlaštovku jen několik dní před oficiálním začátkem jara. Hned 1. března navnadí své fanoušky na léto v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze, 2. března se přesune do bratislavské Refinery Gallery a 3. března vše završí v Hale B na brněnském Výstavišti. Předprodej vstupenek právě začíná v síti Goout.cz.

Beatsteaks

Tahle našlapaná berlínská banda není pro řádného fanouška RfP žádnou no name kapelkou. Naposledy si totiž na něm střihli vystoupení v roce 2011. Dohromady se dali v roce 1995, o pouhý rok později vyhráli lokální hudební soutěž, což jim otevřelo dveře k tomu, aby mohli předskakovat takovým velikánům jako jsou Sex Pistols. Díky tomu se neodmyslitelně zapsali do hlav německým fanouškům, až se postupně staly důkazem, že kvalitní punk-rock není jen výsadou angloamerické scény.

Konstrust

Tahle rakouská crossoverová kapela, která je známa svým nošením krojů, vznikla v roce 2001 a od té doby sbírá ceny a nominace jako na běžícím páse. Pro jejich hudbu jsou typické ostré nu-metalové riffy doprovázené zajímavým ženským vokálem. O tom, že tahle banda stojí za poslech a pořadatelům zřejmě přirostla k srdci, svědčí fakt, že jsme ji letos mohli slyšet na Rockáči naživo.

IDLES

Tihle chlapci z Bristolu rozhodně nejsou žádné křehké květinky. Svůj surový post-punk šperkují už pět let. Upřímnost textů a enerige, která čiší z jejich hudby tvoří most mezi indie rockem a post-punkem. Jejich kytarový rytmy a dynamický bicí zkrátka nemůžou nikoho nechat klidným.

zdroj: SMART Communication

The King Blues

Oproti INDLES působí The King Blues skoro jako boyband. Nenechte se však mýlit melodickými rytmy. Tahle banda v sobě kloubí skáčko, punk, folk a sem tam i nějakej ten hip hop. Houpavé tóny příjemně korespondují se specifickým hlasem Johnnyho “Itche” Foxe. Kapela patří mezi ty, které si velmi cení kontaktu s fanoušky, což dokázali odehráním 7 koncertů v jeden den, takže tempíčko, které sebevědomě RfP Winter nasadil, zajisté s přehledem zvládnou.

Doll Skin

Že je rock jen pro tvrdý chlapy? Tak to jste se ještě asi nesetkaly s americkou čtveřicí holek z Phoenixu. Holky se totiž do toho nebojí opřít a tvoří tak silnou konkurenci svým mužským protějškům. Dynamika a energie z jejich hudby jen čpí, takže pokud se chystáte na zimní polibek od pořadatelů Rock for People, buďte si jistí, že chladným vás rozhodně nenechá.

Co prozkoumat, než vyrazíš na akci

Beatsteakshttp://beatsteaks.com/, https://youtu.be/PCCxDavbMNk

IDLESwww.idlesband.com, https://youtu.be/7Oxqf_15k0w

Kontrust www.kontrust.info, https://youtu.be/eUO9SNCBL6U

The King Blueshttp://kingbluesofficial.com, https://youtu.be/OoeAp9pKqpA

Doll Skin www.dollskinband.com, https://youtu.be/hMs5qZRlyHM