Klipové novinky: akustická verze Nykki, Marek Ztracený z O2 arény a taneční Slza

0
367

V dnešních klipových novinkách máme hned dvě skladby, které už znáte. Jedná se o Naše cesty do Mark Ztraceného, které se tentokrát ukazují v live podobě z koncertů v O2 aréně. A druhý je Lost My Mind od Nykki, tentokrát v akustické verzi.

Marek Ztracený – Naše cesty

Před více než měsícem, 23 února se uskutečnil druhý z vyprodaných koncertů Marka Ztraceného v O2 areně. Včera večer pak Ztracený nabídl na svém YouTube kanálu fanouškům koncertní verzi hitu Naše cesty jako video vzpomínku na tuto mimořádnou hudební událost. „Tohle video je důkaz toho, že to jde, táhnout za jeden provaz. A nevím proč, ale čím dál tím víc mi přijde, že se tenhle text hodí k složité situaci, ve které teď všichni jsme. Bohužel – anebo vlastně bohudíky, protože v té písni to dopadne dobře! V textu se zpívá: ‚Naše cesty rovný anebo klikatý, všechno bude dobrý, jsme jenom já a ty. Křičíš, že chceš ještě, že nejsme ztracený, za sucha za deště, stále jsme to MY. Cest je plno – my dva jsme jen jedno!‘ Dnes ale platí – MY VŠICHNI JSME JEN JEDNO,“ poznamenává aktuálně Marek Ztracený k této live verzi momentálního rádiového hitu. Nejenom 2x 16 000 fanoušků, kteří vytvořili na obou koncertech skvělou atmosféru, ale teď i ostatní posluchači a diváci se tak mohou dotknout neopakovatelného zážitku z koncertů, které se odehrály jen několik dní před současnou zatěžkávací zkouškou celé naší společnosti. U příležitosti letošních únorových koncertů vyšlo nové album Planeta jménem stres, za které již Marek Ztracený obdržel zlatou desku Supraphonu. Jako hosté na něm účinkují raper Rytmus či zpěvačka Tereza Mašková. Obsahuje i hit „Tak se nezlob“, který má momentálně na YouTube téměř tři miliony zhlédnutí. 

Senseye – Elon Musk

Úspěch Senseye rezonuje českou rapovou scénou. Mladý raper má na kontě vydařené album BRATAN, jež si říká o zlaté ocenění a vyprodané koncerty se SKiNNYM BARBEREM. Nyní vydává nový singl Elon Musk, ve kterém potvrzuje svoji nabytou pozici na české rapové scéně a zve na červnový křest alba. Po všech stránkách našlapaným videoklipem Sensey vysílá do vesmíru, že míří vysoko a rozhodně bychom s ním měli počítat. Sensey fascinován životní story Elona Muska posílá z Tesly raketu kdoví kam a rapuje o tom, jak začínal. Track vystřeluje mimozemský klip, na kterém se podobně jako na hitovém Neonovém městě, podílel Vojtěch Pokorný se špičkovým střihačem Jakubem Salavcem. Aktuálně Sensey pracuje na novém materiálu a chystá křty svého alba. Oficiálně právě ohlašuje křest svého alba BRATAN a EP SKiNNYHO BARBERA – Super trapper. Křest bude v pražském klubu DISTRIKT, kde se 20. června mohou fanoušci těšit na výkvět české rapové scény.

Nykki – Lost My Mind (acoustic)

Zpěvačka Nykki pokračuje ve svém mezinárodní pěveckém tažení. Po debutovém singlu No Cry, který měl premiéru v americkém magazínu Billboard, přišla v závěru loňského roku s novinkou Lost My Mind.  Nyní přichází s její akustickou a taneční verzí. Zpěvačka Nykki zdá se zná recept na úspěch. Zní to skoro pohádkově – od doby, kdy se přibližně před rokem vydala na sólovou dráhu, vydala dva singly a oba dva překročili magickou hranici miliónu zhlédnutí na YouTube. Aktuálnímu singlu Lost My Mind dala nyní Nykki akustickou podobu. „Skladba Lost My Mind byla původně napsaná jako balada. Tehdy jsem se do ní zamilovala.  Mám v srdci speciální místo pro emociální balady, a i když jsme se nakonec rozhodli vydat Lost My Mind jako dynamickou skladbu, od začátku jsem si byla jistá, že jí představím i v akustické podobě. Věřím, že se bude líbit i mým fanouškům,“ hodnotí Nykki Lost My Mind v akustickém hávu. Zároveň s akustickou verzí vznikla i verze taneční. „Vlastně to bylo obráceně, jako taneční, klubový remix jsem si tento track vůbec nedokázala představit. O to větší bylo moje překvapení, když jsem výsledek slyšela. Když máte zlomené srdce nebo si procházíte nějakým zklamáním, a jste na párty, tak toto je singl pro vás! Budu velice ráda, když si i remix najde svoje místo v klubech.“  Nového singlu Lost My Mind si hned po vydání všimnul prestižní britský magazín Wonderlann, která Nykki představil ve své pravidelné rubrice New Noice o nových hudebních objevech. Vypadá to tak, že Nykki zaujala především ve Velké Británii a v USA; akustickou i klubovou verzi singlu Lost My Mind totiž recenzuje více britských a amerických hudebních magazínů a o Nykki píšou jako o „sledované umělkyni mezi aktuálními světovými popovými objevy“.

Adam Mišík – Stín

Další písní z prosincového alba 2.0 od Adama Mišíka, která právě dostala vizuální podobu, je skladba Stín. Po veleúspěšném klipu PROUD, na kterém featuje Dorian a má už přes 2,3 milionu zhlédnutí na YouTube a Ty se díváš se Sofianem MedjmedjemSKiNNYBARBEREM, opět přichází s temným černobílým vizuálem. Píseň fanoušky utvrzuje v Adamově textové i hudební vyzrálosti, a skvěle tak zapadá do celé desky. O video se postaralo mladé tvůrčí trio Jan Ruttner, Petr Vlček, Jakub Salavec. Autorem textu je jako u téměř celé desky sám Adam Mišík. Temná popová zpověď s melodickým a úderným beatem podpořená vizuálem, je bezpochyby dalším puzzlem zapadajícím do alba. Adamovi trvalo pět let, než se ukotvil ve zvuku a skladbách, do kterých postupně dozrával. Proto jsou na desce 2.0 slyšet nejrůznější vlivy, jež Adama provázely. Sám svou tvorbu komentuje slovy: „Nikdy mi nešlo o kvantitu, ale o to, abych přišel s něčím, co bude znít trochu jinak než všechno ostatní. Chtěl jsem zkusit něco jinak a nejít po všem hned prvoplánově. A rozhodně jsem nechtěl, aby deska byla produkčně monotónní, a tak jsem se spojil se všemi producenty, kteří mě kdy zvukově inspirovali.“

Slza – Hoď tam trsa

Po kladném přijetí prvního singlu Paravany, který ukázal nový směr skupiny, přichází Slza s druhým singlem z chystané třetí řadové desky. Zatím nejenergičtější singl s názvem Hoď tam trsa a jeho tanečně laděný videoklip představují dvojici v nečekaně uvolněné a odlehčené podobě.  Vysoce očekávané třetí řadové album Slzy vzniká kompletně v zahraniční produkci. Podílí se na něm berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za úspěšnýminahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho. Zpěvák Petr Lexa, který se podílel na hudbě i textu, stojí i za námětem videoklipu. „Už ve studiu mi bylo jasné, že stejně jako písnička musí být i text odlehčený a s nadsázkou. Napsal jsem si do poznámek slova jako ‘bar’, ‘dav’, ‘smutná slečna’, ‘tanec’, která ve mě písnička evokovala, a z nich jsem následně napsal text. Jako u každého textu i tady jsme nad ním potom sedli společně s Ondřejem Ládkem a některá slova opravili, něco doplnili a na konec zbývalo vymyslet hlavní slogan v refrénu. Padaly nápady jako ‘naklep řízky’, ‘rozvlň faldy’, ‘osol nákyp’, ale i takové, které ani nemůžeme publikovat,“ říká se smíchem. „Říkal jsem si, že by bylo fajn vymyslet náš vlastní tanec, který se následně objeví v klipu a který s námi budou všichni tančit na koncertech. Sešli jsme se proto s kazašským tanečníkem s korejskými kořeny Eugenem Namem, který s námi pod supervizí Yemiho A.D. před dvěma roky vymýšlel choreografii na naše halové turné, a začali společně tvořit,“ přibližuje Lexa vznik videoklipu. V klipu si zatančil Lukáš Nechvátal a hlavní dívčí roli ztvárnila herečka a tanečnice Julie Šurková.