Recenze: Ledové království II. neztrácí poetiku, trochu nudí zbytečnými písněmi

0
636

Po šesti letech se na plátna kin vrací jeden z nejúspěšnějších animovaných filmů Frozen II neboli Ledové království. Diváci si opět setkají s princeznami Annou a Elsou, vtipálkem Olafem a věrným doprovodem Kristoffem a sobem Svenem.

První díl Frozen se objevil před šesti lety a vzbudil ohromný úspěch. A to nejen na filmovém plátně, ale i co se upomínkových předmětů týče. Malé holčičky toužily být jako Elsa a Anna, napodobovaly jejich oblečení či účesy. Frozen ale slavil úspěch i na předávání různých filmových cen. Odnesl si Oscara za nejlepší animovaný film a píseň a nikoho nepřekvapí, že na podobný úspěch bude chtít navázat druhým dílem.

Ve Frozen II. se opět potkáváme s hlavními hrdiny. Elsa vládne králoství Arandel, ale přitom touží zjistit, proč se právě ona narodila s kouzelnou moci. Společně s Annou, Olafem, Kristoffem a Svenem se vydává na tajuplnou a nebezpečnou cestu, která má prozradit tajemství jejich rodu. Zatímco v prvním díle se bála své kouzelné moci, ve druhém díle musí doufat, že její magie bude stačit. Už v jedničce hráli podstatnou roli písně a ve druhém díle to opět nebude jiné. Na soundtracku se objeví jména jako Panic! At The Disco, The Wezzer či Kacey Musgraves. Čtyřtónový vůdčí motiv tajemného volání je sice velmi působivý a má skoro až mystickou sílu, ale písní je tu možná až moc. Doslova jedenáct na sto minut, což je docela zátěž a nebylo by vůbec od věci některé písně vymazat. A nebo je zkrátit, protože je toho už zkrátka až moc.

To je vlastně ale jediná výtka proti dvojce Frozen. Děj se rozjíždí možná pomaleji, ale zase jste celou dobu v napětí, kdy přijde moment rozdělení sester a kdy jedna druhou snad zachrání. Na vtípky je zde Olaf, který baví děti i dospělí a opět zde uroníte slzu, přestože už teoreticky nepatříte do hlavní cílovky. Vše je navíc nádherně barevné, ale ne nijak křiklavé. Barvy podzimu se zde snoubí s ledovým nádechem a právě jemné barvy jsou tak odlišné od animovaných pohádek, z nich někdy až bolí oči. Ledové králoství II. možná už nezpůsobí tolik nadšení jako jednička, ale pořád je půvabné a je to jeden z těch filmů, u kterých se dvojka určitě povedla.

Přečtěte si více filmových recenzí