Klipové novinky: Slovenka Zuzana Mikulcová má Nádej, Rakušanka Marley Wildthing hledá lásku

0
929

O pozornost se hlásí hned dvě dámy, které nejsou z České republiky. Zuzana Mikulcová nimcéně není neznámou interpretkou a mezi tuzemskými fanoušky je dobře známá. To Rakušanka Marly Wildthing sice v Praze žije, ale domácí publikum ji teprve poznává. 

Zuzana Mikulcová – Nádeje

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová se těší v Čechách i na Slovensku čím dál větší popularitě.  Poslední album Dievča sklidilo příznivé kritiky na Slovensku a úspěšné české turné potvrdilo, že i zde má čím dál větší zázemí. Nyní přichází se zcela unikátním mezinárodním projektem Fúzie, kde spojuje umělce z Čech, Slovenska a Maďarska. Jedná se o projekt, který posluchači  přiblíží různorodé umělce i jejich země, a to po hudební i vizuální stránce. Jako první představuje singl s příznačným názvem Nádeje, který bude otevírat chystané album. „Píseň ‚Nádeje‘ je moje srdcovka. Napsala jsem ji po jedné probdělé noci s přáteli ze školních časů, kteří ztratili ideály o životě i lidech. Já se zase naopak snažím v lidech vidět to pozitivní. Proto vznikly ‚Nádeje‘, abychom je neztráceli,“ prozrazuje o novém singlu Zuzana. Videoklip vznikl v režii Dominika Janovského v Zuzanině rodném městě Rimavské Sobotě.  Nový singl Nádeje vznikl na Slovensku v době koranavirové karantény.

Marley Wildthing –No Room

Rakouská zpěvačka a skladatelka Marley Wildthing představuje další video z připravovaného debutového alba. Po skladbách „Tunnelvision“ a „Melting“, jejichž vizuální podobu vypustila do světa loni, dnes představuje jednu ze svých nejoblíbenějších písniček a tou je singl „No Room“. Skladba, kterou Marley napsala se svým kytaristou Michalem Seitlem, pojednává o nalezení nové lásky a o obavě, zda se pro ni najde v životě toho druhého volné místo. Video se naopak zabývá opouštěním vzpomínek na lidi z minulosti.
”Někdy se neočekávaně ocitneme na osamělém místě, ale místo toho, abychom se pokusili vyplnit toto místo další osobou, můžeme se rozhodnout naučit milovat sami sebe, občasnou samotu a najít radost ve vztahu se sebou samým,” říká Marley. Video bylo natočeno již v lednu, ale v zásadě se s trochou představivosti velice hodí k tomu, co všichni zažíváme v posledních měsících. Režii měl na starosti stejně jako videoklip k „Tunnelvision“ David Dougles. “No Room je naším druhým společným projektem, takže k sobě máme již značnou důvěru. Marley jsem představil několik nápadů a společně jsme vybrali ten pravý. Klip vypráví o dívce, která se vyrovnává s nenaplněnými milostnými příběhy. Na zobrazení vzpomínek jsme ve videu využili 8mm filmový materiál. Natáčení nám zabralo tři dny, během kterých jsme pracovali s vynikajícími a talentovanými lidmi. Produkci zajistila společnost 25films. Věřím, že Marleyina skladba společně s naším vizuálem zasáhne srdce, uši i oči a dostane se mezi vaše oblíbené skladby“, doplňuje režisér klipu David Douglas. Marley Wildthing je zpěvačka a skladatelka původem z Rakouska, která v roce 2015 našla svou lásku k hudbě a nový domov v Praze. Od té doby žije a tvoří zde, založila kapelu a hraje na mnoha místech v České republice i v zahraničí.

Kryštof – Nesmím zapomenout

Už čtvrtým singlem připomíná skupina Kryštof své veleúspěšné výběrové album 25. Po rádiových hitem Šňůry, Zůstaň tu se mnou (Za sny) a Naviděnou přichází se skladbou Nesmím zapomenout, která je adresována všem matkám. „Je to píseň pro všechny mámy na světě a o trochu víc pro ty naše, které nás vždy podporovaly, ale taky dokázaly podrobit kritice, když to bylo potřeba. A všechny jejich zásadní rady jsme vložili do této písně, která je zároveň velkým DÍKY,“ líčí zpěvák Richard Krajčo. Singl, který vznikal v nahrávacích studiích v New Yorku v produkci Ondřeje Fiedlera, doprovází originálně pojaté lyric video. V něm nás členové kapely nechávají nahlédnout do svých rodinných fotoalb. Na dobových černobílých snímcích můžeme vidět i tváře těch, o kterých song pojednává – tedy matek muzikantů.

Jamaron – Habaděj přání

Téměř rok trvalo pražské kapele Jamaron, než poskládala videoklip k písni Habaděj přání. 400 hodin práce a víc než 150 přání, kterým nechybí vtip ani hloubka. „Bylo to jako skládat puzzle,“ tvrdí frontman a manažer kapely Ondřej Dostál. Videoklip je totiž složený z přání fanoušků i známých osobností. Při jeho opakovaném sledování můžete pokaždé objevit něco nového. V jednu chvíli si Pokáč přeje „Být krásný jako Voxel“, hned poté mu jeho kolega Václav „Voxel“ Lebeda smeč vrací potvrzením jeho přání „Aby byl Pokáč krásný jako já“. Když už myslíte, že vás nic nepřekvapí, vaši pozornost strhne Zdeněk Godla alias Franta větou „Aby Rom nebyl špatný jenom proto, že je Rom“. Tereza Mašková, The Tap Tap, Jananas, Lukefry, Honza Haubert, Morry, ale hlavně více než 100 fanoušků kapely natočilo osobní přání, která vás nejen rozesmějí, ale i zahřejí u srdce. „Nápad na videoklip jsme dostali už při psaní samotné písně,“ říká zpěvačka Marie, jejíž fotografie jsou vyhledávanější než fotografie samotné kapely. „Nikdy jsme si ale nemysleli, že to bude tolik práce,“ doplňuje ji kytarista Jakub, poslední ze sourozenců v kapele Jamaron. „Byla to veliká dřina a zkouška dlouhodobé osobní motivace. Ve videoklipu můžete vidět letní slunce i rekordní sněhovou nadílku v Praze-Holešovicích. To dokazuje, jak dlouhou dobu jsme klip připravovali. Dokončení písně pomohlo realizovat vydavatelství Warner Music, což byla pro celou kapelu obrovská morální vzpruha,“ uzavírá nejstarší bratr Ondřej.