Klipové novinky: Pokáč se spojil se Slováčkovou, Ivana Korolová s fanoušky

0
158

Ani karanténa české umělce nezastaví. Tvořit klipy se totiž dají i doma. Důkazem je toho třeba herečka a zpěvačka Ivana Korolová, která slaví úspěch se svou debutovou deskou Kruhy. Svou troškou do mlýnu přispěli i Pokáč a Anna Slováčková, kteří svou novou písní podporují děti, kteří trpí rakovinou. 

Pokáč a Anna Slováčková – I když jsme plešatý 

I když jsme plešatýje název nového songu českého písničkáře Pokáče a zpěvačky Anny Julie Slováčkové, který vydali. Jak sám název napovídá, právě vlasový porost svedl tyto dva interprety dohromady a vnikla tak píseň, jejímž poselstvím je mít radost z maličkostí, užívat si života a brát vše tak, jak to je. Veškerý vygenerovaný zisk ze singlu poputuje na konto projektu Můj nový život, jež podporuje onkologicky nemocné dětské pacienty. Minimalistický videoklip vznikl na začátku dubna. Kvůli aktuální epidemiologické situaci čekal kameraman Jakub Mahdal ve studiu na každého interpreta zvlášť, takže Anička s Pokáčem si jen zamávali ve dveřích. Autorem hudby a textu je Pokáč, kterému příběh Aničky přišel inspirativní nejen tím, jak je statečná a pozitivní „holka“, ale i tím, že si jsou v současné chvíli celkem vizuálně podobní. O obsahu písně tak bylo rozhodnuto okamžitě. „Pokáč je génius. Písničku měl napsanou lusknutím prstu a já se do ní okamžitě zamilovala, nebylo co řešit a co měnit,“uvedla Anička. „S Aničkou jsme tenhle song domluvili ještě před pandemií Covidu 19, nicméně ani během týhle divný doby nezmizely ostatní nemoci ze světa, naopak je jim věnována menší pozornost a děcka trpící rakovinou jsou ještě ohroženější než předtím. Proto prosím, podpořte tento projekt, ať už přehráním tohoto songu nebo zakoupením plyšového Pokáčka,“dodává Pokáč, jenž má nyní jako některé světové celebrity plyšovou hračku s vlastní podobiznou, která se vyrábí v chráněné dílně CZPINS.

Xindl X – Něco je ve vzduchu 

Současná situace nenechala chladným ani Xindla X, který trefně mapuje obraz světa. Vydává poetickou zpověď, ve které je více pravdy, než bychom možná chtěli. I tak by se nejspíš dala popsat nová píseň Xindla X, jež nese název Něco je ve vzduchu. Věhlasně známý český textař a hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X v písni shrnuje své pocity z této podivné doby, kdy mezi lidmi vládne strach a solidarita. Melodickou písní přináší světlo do všech domácností, úsměvy na rtech a naději do duší. Singl Něco je ve vzduchu je zároveň první vlaštovkou z připravované desky.  Autor nás písní společně s lyric videem provází českými domácnostmi a nabízí nám náš vlastní obraz. V mnoha pokojích, do nichž nás Xindl X bere, se většina z nás určitě najde. „Pokusil jsem se shrnout svoje pocity z této podivné doby, v níž jsme se všichni ocitli. Na jedné straně zvykání si na svá domácí vězení a na všudypřítomný strach šířený z médií, na druhé straně ta obrovská sounáležitost, kterou mezi lidmi cítím,“ komentuje zpěvák. V obrovské vlně solidarity vidí Ondřej Ládek světlo na konci tunelu. „Lidé, co pro své okolí šíjí roušky a vyrábí respirátory, dobrovolníci, co pod Červeným křížem a dalšími organizacemi vyráží pomáhat seniorům. Jiní se skládají na potřebné, i když vědí, že sami budou v příštích měsících v nouzi,“ říká s obdivem Ondřej.

GABI – Stories 

Influencerka Gabriela Heclová alias GABI o sobě dává vědět už i v hudební branži, právě vypustila nový videoklip k druhému singlu Stories. Po techno-housovém hudebním úvodu Painting vydává GABI další, ale tentokrát o něco klidnější singl Stories. Na obou songách pracovala v Bruselu s Belgickým producentem Glenem Meulem. Natáčení klipu ke Stories probíhalo ve stejný den jako k jejímu debutu Painting, trvalo 21 hodin a dohromady bylo v ateliéru postaveno 7 scén. „Chtěla jsem na svoje prvotiny oslovit někoho, komu věřím a kdo mě zajímá. Bylo pro mě hodně důležité, aby se to povedlo.“ vysvětluje GABI výběr režiséra a zároveň střihače Martina Štemberu alias Flashe.

 

Ivana Korolová – Kvůli tobě 

Píseň „Kvůli tobě“ je pátou skladbou z debutového alba Kruhy, které Ivana Korolová vydala na konci loňského roku. Skladba je o tom, že pro druhého uděláte téměř cokoliv, ale občas také potřebujete oddech a být sám se sebou. Autorkou textu je Ivanina kamarádka, herečka Marika Šoposká. Hudbu má na svědomí producent Armin Effenberger, stejně jako celé album „Kruhy“. „Na začátku vyhlášení karantény vznikl nápad oslovit moje kámoše a fanoušky, aby doma natočili cokoliv, co je napadne v souvislosti s písní Kvůli tobě. Mohli točit něco, co se pojí přímo s textem nebo cokoliv, co pro ně toto spojení znamená. Než se videa nasbírala a vše se dalo do kupy ve střižně, chvíli to trvalo“, popisuje vnik klipu Ivana Korolová. „Celý nápad přinesla moje dvorní režisérka Sofie Šustková, se kterou jsem točila předchozí klipy PMS, Kruhy a Paleo. Všechna videa dala dohromady a ve spolupráci se střihačem Milanem Freislerem klip vytvořili. Takže klip je vlastně takovou týmovou prací,“ dodává. Ivana Korolová s kapelou poctivě zkouší a sestavuje koncertní set tak, aby na podzim, pokud to bude možné, objela několik měst a svou debutovou desku na koncertech představila naživo lidem.

Michal Hrůza – Propojení 

Nové album Michala Hrůzy s názvem Světlo do tmy spatřilo svět na konci března. Stejně tak jako píseň Propojení, která nyní dostává vizuální podobu, je o vztazích a naději. Videoklip k ní se natáčel poněkud neplánovaně při koncertní návštěvě New Yorku a Washingtonu. Vzniklo tak poetické Propojení dvou zdánlivě vzdálených světů. Kameru videoklipu má na kontě Filip Jaschke a finální střih a režii zaštítil Jiří Studnička, který s Michalem Hrůzou spolupracoval už na klipech Napořád nebo Píseň labutí.  Videoklip byl natočen poněkud spontánně, hlavní roli v něm hraje kromě Michala Hrůzy, autora hudby i textu, také jeho vizážistka Šárka Rákosníková, jež svou romantickou roli zvládla excelentně. Milostný příběh páru se odehrává na nezvykle klidných místech světové metropole, což videoklipu dodává neokoukanou příjemnou atmosféru a do duší diváků přináší smíření a klid. „V New Yorku jsem žil jen týden, ale zařadil se do míst, kde bych dokázal být šťastný,” přibližuje Hrůza. „Jsme chybou i v jednoduchém úkolu. Děkuji ti, moje milá, za každodenní neshodu.“ Zpívá Hrůza v milostné, osudové zpovědi, jež je poslední skladbou nového alba. To je složené ze skladeb, které samy o sobě nesou příběh. „Přečtete-li názvy písní tak jak jdou za sebou, dostane se vám poselství celého alba. To je něco, co se mi zatím ještě nikdy nepovedlo,“ komentuje své dílo Michal Hrůza.